Пам'ятник Тарасові Шевченку в Донецьку розташований поруч із обласною науковою бібліотекою імені Крупської. У зв'язку з цим у місті відомий чи то анекдот, чи то справжня історія про водія тролейбуса, який уперто оголошував зупинку: «Бібліотека Крупського». — «Ви неправильно оголошуєте, — зробила зауваження водієві одна з пасажирок. — Треба говорити не «Крупського», а «Крупської». — «Чому Крупської? Він же мужик!» — заперечив водій, показуючи рукою в бік українського класика.
Підвищити культурний рівень донеччан покликані два нових проекти, розгляд яких днями розпочали фахівці Головного управління будівництва та архітектури міської ради. Йдеться про встановлення в Донецьку пам'ятників Льву Толстому та Сергію Прокоф'єву. Якщо доля композитора, народженого в селі Красне на Донеччині, тісно пов'язана з краєм, то російський класик не має безпосереднього стосунку до шахтарської столиці. Але місце для «дзеркала російської революції» вже підшукали: просто за оперним театром, на бульварі імені ще одного російського літератора — Пушкіна.
Бюст Пушкіна вже багато років прикрашає площу за будівлею музично-драматичного театру. Щодо Льва Толстого, то майбутній пам'ятник займе місце рекламного щита, який, за твердженням управління архітектури та будівництва, самовільно встановлений біля оперного театру. А затвердження проекту нового пам'ятника на цьому місці дозволить демонтувати незаконний біл-борд. Місце для Сергія Прокоф'єва в Донецьку ще не підшукали. Відомо лише, що обидва пам'ятники — і письменнику, і композитору — будуть заввишки близько трьох метрів і виготовлені, швидше за все, з бронзи. Але якими саме вони будуть, експерти вирішать найближчими днями. Свої проекти на розгляд подали відомі донецькі скульптори Скорих, Піскун, Коровушкін, Шамарін, Кисельов.