У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Учора міністр оборони Анатолій Гриценко здійснив робочу поїздку на Житомирщину, де перевірив стан боєготовності військових частин 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. Були й приємні моменти — міністр вручив 108 ордерів на квартири військовослужбовцям і військовим пенсіонерам Житомирського гарнізону. Пан Гриценко переконаний, що питання забезпечення військових житлом є пріоритетом для Міноборони. У травні розпочалося фінансування житлових програм військового відомства, на ці потреби з держбюджету вже виділено 25 млн. грн.
Водночас міністр оборони не виключає, що після його поїздки до Житомирського гарнізону, передбаченої робочим планом, його безпідставно звинувачуватимуть у підготовці до введення в країні надзвичайного стану.
«Політичні катаклізми, які потрясають нашу державу, — це буря у склянці води на вищих щаблях влади, але комусь треба працювати, армія повинна жити як організм, який має готуватись до захисту своєї держави і виконання завдань, передбачених законом», — підкреслив Анатолій Гриценко мету свого візиту для тих, у кого від страху очі великі.
Тож керівник військового відомства волів говорити не про «інтриги та чиїсь підкилимні ігри», а про «справи i конкретний результат». Перш за все, це стосується матеріального забезпечення військових. Нагадаємо, що ще на початку весни Міноборони вдалося вибити з уряду Януковича підвищення грошового забезпечення військовослужбовцiв. На цьому наполягав i Верховний Головнокомандувач — Президент Віктор Ющенко. Отже, з 1 квітня зарплатня військових суттєво зросла майже вдвічі: особливо для контрактників (1000 грн.), прапорщиків (1200 грн.) та молодших офіцерів (1600—1800 грн.). Утім далеко не всі офіцери отримали нову зарплату на руки. Процес іде, а міністр Гриценко вже дав доручення Департаменту фінансів до 23 травня проконтролювати виплати в усіх підпорядкованих військових частинах. Саме після цього звіту міністр оборони обіцяє дотриматися власного слова, яке він давав раніше, й поголитися після виплати всім підлеглим підвищеної зарплати.
«Це буде зроблено до 23 травня, після цього я, як обіцяв, візьму бритву і поголюсь. Я думаю, це варто того», — каже поки що неголений Анатолій Гриценко.
У близькому майбутньому бюджет армії може поповнюватися й за рахунок призовників. Міністр підтримує законодавче запровадження сплати компенсації замість проходження строкової військової служби. Йдеться про законопроект «нашоукраїнця» Віктора Лещенка, який передбачає компенсацію у розмірі суми середньої вартості утримання державою одного солдата за весь період проходження строкової служби — нині це 31 тис. грн. (або 73 прожиткових мінімуми). Тобто не треба платити хабара у військоматі, коли можна відкупитися законно.
«Доки не введено контрактну армію, люди, які не хочуть служити в армії, заплатять гроші, які підуть не розвиток ЗСУ», — каже міністр Гриценко й додає, що це сприятиме боротьбі з корупцією в армії. Анатолій Гриценко навів приклад: тиждень тому він зняв погони з одного майора військового комісаріату саме за хабарництво.
I взагалі керівник Міноборони обіцяє й надалі карати офіцерів, що «засвітилися» на хабарництві. Він каже, що тих, хто служить власній кишені, а не державі, в армії десь один відсоток на 40 тисяч офіцерів. «Я встановив жорстку вимогу: для тих, хто зафіксований у таких випадках, через три дні у мене на столі повинен бути проект наказу про позбавлення їх військового звання», — каже пан Гриценко, нагадуючи, що такі повноваження міністра передбачені статутом.
Адже, за словами міністра, багато кому з таких осіб вдається залишитися на службі після слідства, хоча факти хабарництва фіксувалися на відео. Відтак офіцер-хабарник, якому часто вдається «відмазатися» від правоохоронців не матиме ні погонів, ні права на пенсію.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>