За фактом загибелі двох неповнолітніх дівчаток у Єнакієвому порушено кримінальну справу за ч. 2. ст. 367 Кримінального кодексу України «Службова халатність, яка спричинила важкі наслідки», і прокуратура продовжує розслідування. За словами прокурора міста Сергія Ребенка, нині злощасні гойдалки вилучені для проведення експертизи, однак відповідної технічної документації на цю конструкцію катма. Так само не вдається встановити, хто і коли споруджував цю нехитру забаву для дітей. Відомо лише, що будинок, у дворі якого стояла гойдалка, звели у 1975 році, можливо, в цей час у дворі з'явилася й гойдалка. Причому весь цей час, виходить, вона була «нічия», бо, за попередньою інформацією, не перебувала на балансі місцевої житлово-експлуатаційної організації.
Тим часом міська влада створила спеціальну комісію для перевірки стану всіх-всіх тутешніх дитячих майданчиків. До цих перевірок по всій області з власної ініціативи вирішили долучитися й представники територіального управління Держпромгірнагляду, які досі переймалися, здебільшого, промисловими об'єктами. Прокурорам міст і районів доручено провести ще й власну перевірку дотримання законодавства, що стосується техніки безпеки експлуатації споруд для дітей. Вирішено, що в ході перевірок всі «підозрілі» конструкції на дитячих майданчиках, що раніше тільки фарбувалися, будуть відремонтовані, а деякі — демонтовані.
Шкода лише, що подібний сплеск уваги стався після трагедії в одному з дворів Єнакієвого, де до «нічиєї» гойдалки нікому не було діла. За свідченнями мешканців будинку, одна з труб старої конструкції проіржавіла знизу і тому вони намагалися не підпускати сюди дітей. Та того недільного вечора все ж не вгледіли за підлітками. Як уже повідомляла «УМ», після падіння металевої конструкції вагою більш як двісті кілограмів загинули двоє дівчаток 13 й 14 років — одна на місці, інша померла в лікарні. І як переповідають очевидці трагедії, очікуючи приїзду лікарів, важкопоранена школярка весь час перепитувала: «Я буду жити?..»