Урочисте відкриття відбудеться нині о 16.00 в київському Будинку кіно. А з 20.30 до 23.00 митці перебазуються в кав'ярню-книгарню «Бабуїн». Творчі вечори поетів різних поколінь у музичному обрамленні гуртів «Ремонт води», «Очеретяний кіт» та інших відбуватимуться щодня у кав'ярні-книгарні «Бабуїн» (вул. Б. Хмельницького та на Хрещатику, в Docker Pub).
— На Другий Міжнародний фестиваль «Київські лаври» приїжджає більше ста поетів із Канади, Чехії, Білорусі, Росії та України. Український анклав (а це 42 автори) представлятимуть Сергій Жадан, Ігор Римарук, Володимир Цибулько, Василь Герасим'юк, Остап Сливинський та інші. Хедлайнери фестивалю з російського боку — це легендарні Дмитро А. Пригов, Тимур Кібіров, Олексій Цвєтков, Єлєна Фролова. Дуже втішений, що цього року до фестивалю приєдналися чудові білоруські поети Андрій Хаданович, Микола Сулима, Дмитро Стронцев та Сергій Прилуцький. Якщо раніше ми вручали дві головні лауреатські премії, то цього року постараємося заохотити і молодих поетів, — сказав у інтерв'ю «УМ» Олександр Кабанов, ініціатор та організатор «Київських лаврів», головний редактор часопису культурного опору «ШО». — Нинішній фестиваль буде значно різноплановіший за попередній. На нього приїхали представники славетних «товстих» журналів та літературні гурти зовсім різних естетичних напрямів сучасної поезії. Та й українська команда цього разу буде значно численніша, ніж торік.
— Чому твоє ім'я ако поета не звучить посеред учасників? Невже лише з етичних міркувань, організатор, мовляв?..
— Варто зосередитися на чомусь одному: в даному випадку — це організація фестивалю. Нехай замість мене виступить якийсь молодий український поет. Зате невдовзі має вийти в Москві моя наступна книга. Тодій почитаю вірші. Влаштуємо якийсь презентацій ний тур Україною, Росією та Білоруссю.