А соціалісти насторожені...

А соціалісти насторожені...

Учора в Українському домі пройшли громадські слухання щодо виходу з політичної кризи. У них взяли участь і Прем'єр-міністр Віктор Янукович, і спікер Верховної Ради Олександр Мороз. Очікувалося, що прибуде Президент, але в нього були інші справи.

Рада збереться в будь-якому разі

Рада збереться в будь-якому разі

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Наступне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, тобто вже сьогодні, о 10:00. Про це напередодні повідомив журналістам спікер Олександр Мороз.

Правда, затиснута в жменю

Правда, затиснута в жменю

Чудова нагода для мешканців східних і центральних областей заробити собі грошенят стоянням на центральному майдані столиці та деяких автошляхах із символікою Партії регіонів, на превеликий для них жаль, минулася. Приставши на умови Президента щодо дострокових виборів, Віктор Федорович, міцно стиснувши щелепи, розпустив загін своїх шанувальників та старанно намагається робити добру міну при поганій грі.

«Зайчики і білочки» пройдуть очищення виборами

«Зайчики і білочки» пройдуть очищення виборами

Перед достроковими виборами на народні голови традиційно звідусіль посипляться результати соціологічних опитувань. Однак довіряти їм не варто. Принаймні лідерка блоку свого імені Юлія Тимошенко категорично не радить цього робити. Висловивши жаль з приводу того, що в Україні «майже немає незалежної соціології», леді Ю на своїй прес-конференції минулої суботи порадила людям не йняти віри соціологам, а «голосувати за покликом серця». І вірити в те, що вибори змінять ситуацію на краще. Як це робить сама Тимошенко, котра переконана, що парламент після виборів також буде іншим. І у своїй перемозі ЮВТ, звісно, також не сумнівається: «Зараз кожна політична сила висловлюватиме впевненість у перемозі. Ми не виняток. Ми теж впевнені у перемозі», — зазначила лідерка БЮТ. Саме тому її на той момент «набагато більше» хвилювала ситуація у Франції — Юлія Володимирівна вболівала за дружнього її блоку кандидата у президенти цієї країни Ніколя Саркозі.

Станік з помилками

Станік з помилками

Як відомо, після указу Президента про звільнення з посад суддів Конституційного Суду Сюзанни Станік та Валерія Пшеничного незгода останніх із цим рішенням знайшла вираження не тільки в багатослівній риториці чоловіка пані Станік Вадима Долганова. Протестами Станік і Пшеничного перейнялися 52 народні депутати від парламентської більшості. Вони звернулися до того ж таки Конституційного Суду з проханням дати президентському указу належну правову оцінку.

Національне зблочення

Національне зблочення

Паралельно з «великими» переговорами опозиції й коаліції тривають іще одні перемовини. Нібито «локальніші», бо між «своїми». Але ще невідомо, який із цих двох переговорних процесів складніший. Ідеться про те, на що віддавна — і досі переважно марно — сподіваються прихильники демократичних сил: об'єднання усіх їх в один великий блок. І якщо з тим, що Блоку Тимошенко й «Нашій Україні» вигідніше йти на вибори окремо, погоджуються й соціологи, і партійні політтехнологи, то створення мегаблоку з усіх інших демсил на основі «НУ», здається, виглядало б цілком логічним і доцільним. Однак тут у справу вже звично вклинюються особисті амбіції.

Немає політика — немає кризи?..

Немає політика — немає кризи?..

Така інформація з'явилася на сайті «Реальна політика». Посилаючись на конфіденційні джерела з СДПУ (о), журналісти повідомляють, що 26 квітня (дата другого указу Ющенка про розпуск ВР) було розпочато реалізацію плану з фізичного усунення глави секретаріату Президента Віктора Балоги та лідера «Народної самооборони» Юрія Луценка. Цей поiнформований сайт стверджує, що ще протягом березня-квітня вже кілька разів надходили сигнали про можливі замахи на Балогу та його тодішнього першого заступника (нині — міністра закордонних справ) Арсенія Яценюка.

Вибороти вибори

Вибороти вибори

Якби все йшло за планами, то вже сьогодні у Верховній Раді відбулося б засідання за участю коаліції та опозиції, котра залишила сесійну залу ще кілька місяців тому. Парламент в урочистій атмосфері прийняв би всі закони та постанови, потрібні для проведення дострокових виборів ВР. А для того, щоб це дійство відбулося, Президент України тимчасово призупинив би окремі пункти свого указу про розпуск ВР. І країна взялася б за виборчу кампанію.
Так виглядала найближча перспектива на вихідних. У суботу сторони домовлялися про пакет документів, учора представники робочої групи мали відшліфувати цю теку, щоб потім передати її в руки вищих інстанцій — Президента і Прем'єра. Однак станом на вчорашній обід до порозуміння залишалося ще далеко.

Всі статті рубрики