Учора в єгипетському курортному місті Шарм-aль-Шейх завершилася міжнародна конференція під патронатом ООН за участю дипломатів із 50 країн світу, на якій було розроблено п'ятирічний план допомоги Іраку. Конференція стала найбільшим дипломатичним заходом із метою порятунку Іраку.
Країни-учасниці конференції взяли на себе зобов'язання списати іракські борги на загальну суму приблизно 30 млрд. доларів, повідомив Генсек ООН Пан Гі Мун. Це означає як «анулювання боргу, відповідно до рекомендацій Паризького клубу, Болгарією, Китаєм, Саудівською Аравією та Грецією, так і нові фінансові зобов'язання з боку Великої Британії, Австралії, Іспанії, Китаю, Данії, Південної Кореї та інших ключових учасників конференції», цитує керманича ООН агенція «Рейтер».
Міністр фінансів Іраку Баян Джабр повідомив, що зовнішній борг його країни, який накопичився ще за правління Хусейна, становив приблизно 140 млрд. доларів. «Упродовж останніх років 54 країни з загальної кількості 69 країн-позичальників списали Іраку приблизно 100 млрд. доларів його боргу», — відзвітував міністр. Баян Джабр також висловив надію, що «анулювання зовнішнього боргу стане перепусткою для надходження інвестицій до Іраку».
Міністр закордонних справ Великої Британії Маргарет Бекетт повідомила на конференції про виділення її країною додаткової допомоги Іраку в розмірі 200 млн. доларів. Таким чином, загальний обсяг британської допомоги Багдаду буде становити півтора мільярда доларів. Натомість Росія і Кувейт повідомили на конференції, що не мають наміру списувати борги, повідомляє «Рейтер». Ірак заборгував Росії 13 млрд. доларів, Кувейту — 15 млрд. доларів. Саудівська Аравія обіцяла списати Іраку 80 відсотків його боргу, що становить 15—18 млрд. доларів.
Учасники конференції підписали Міжнародний пакт, відповідно до якого вони беруть на себе зобов'язання надавати іракській владі фінансову та іншу допомогу, але за умови проведення політичних та економічних реформ.