У планети КВН є три кити сорокалітньої витримки: болільники, команди і журі. Хоча існує ще й четвертий кит. А без нього, на думку організаторів Київського міжнародного фестивалю КВН (Клубу веселих і найкмітливіших), утримувати «планету» нелегко, а іноді й зовсім неможливо. «Ми щиро вдячні всім, хто нас почув, — сказав голова правління Київського КВН Дмитро Бондаренко, — і в першу чергу голові Державного комітету у справах сім'ї та молоді Валентині Довженко, нашому меру Олександрові Омельченку, голові Комітету молодіжних та дитячих громадських організацій міста Києва Ростиславу Карандєєву, начальнику Головного управління у справах сім'ї та молоді КМДА Олександру Кулику, депутату Київради Ігорю Баленку та ресторану «Пузата Хата». Відтепер наш фестиваль міжнародний. Цей статус дійсно стимулює».
У чвертьфіналі київського Міжнародного фестивалю КВН усі сімнадцять команд (з Умані, Ростова-на-Дону, Таращі, Слов'янська, Тернополя, Луганська, Кривого Рогу, Полтави, Херсона, Бердянська, Києва) грали «без краваток» — так, як треба грати в КВН. Адже справжня гра живе не на підмостках іменитих палаців культури, а в клубних залах і в студентському середовищі. Все інше — просто шоу, не більше. На жаль, значну частину жартів і реприз передати на словах неможливо. І все через те, що нове покоління занадто захопилося театром і естрадою.
Наразі триває підготовка до проведення півфінальних (у березні) і фінальних (у травні) ігор, а організаторам фестивалю КВН доводиться вирішувати чимало інших, взагалі не фестивальних проблем. По-перше, всі вони шукають справжнього спонсора для підтримки молодої, але багатообіцяючої команди — збірної Києва. По-друге, опрацьовують проект проведення по-справжньому україномовного фестивалю. По-третє, закликають приєднатися сусідні міста: «Створюйте свої міські команди і приїздіть до нас на фестиваль!».
Костянтин КОВАЛЬ.