Четверта упродовж останніх трьох років трагедія сталася 28 квітня, після десятої години ранку. На облаштованій спеціальними траншеями території група саперів підривала зібрані боєприпаси. В момент закладення вибухівки під чергову партію призначених для знешкодження снарядів несподівано спрацював один із зарядів. Від вибуху постраждали 27-річні сапери: одного з травмами очей доправлено до Запорізької обласної клініки, контужений перебуває у ЛОР-відділенні Мелітопольської міської лікарні, ще двоє травмованих піротехніків — у хірургії цього ж шпиталю.
На місці трагедії працює комісія за участі прибулих із Києва посадовців і фахівців МНС. На період службового розслідування НП роботи зі знешкодження боєприпасів тимчасово призупинені. Потерпілим заборонено спілкування з журналістами — допустили до них лише терміново викликаних дружин (поінформувати ще й батьків потерпілих ні командири зведеного піротехнічного загону, ні члени комісії не відважилися).
Бояться відповідальні за знешкодження боємотлоху погодитися і з тим твердженням, що чергова трагедія є наслідком перегляду в Києві термінів остаточної ліквідації боєприпасів під Новобогданівкою: віце-прем'єр Андрій Клюєв і міністр Нестор Шуфрич, як уже повідомляла «УМ», добилися реалізації своїх «наполеонівських» планів, ледь не втричі ущільнивши графік вибухів. У березні-квітні до підривів було залучено вже 267 фахівців, а поточного місяця потенціал зведеного піротехнічного загону, що базується у селищі Мирне, мав перевищити триста осіб.
А ТИМ ЧАСОМ...
6 травня минає рівно три роки, як на складах боєприпасів 275-ї артбази спалахнула перша пожежа, внаслідок якої під обстріл потрапили навколишні села; вибухи під Новобогданівкою лунали і в липні 2005-го, і в серпні 2006-го... Результат — майже два десятки поранених, п'ять жертв і... сотні досі невідремонтованих (у кращому випадку — абияк) будинків.
«Кабмін виділив 24 мільйони», — запевняв днями заступник голови Запорізької облдержадміністрації Микола Фролов. Тільки де ж ці грошенята? Не дочекаються їх не тільки окремі потерпілі, а й корпорація «Таврія-Буд». Її гендиректор Василь Тимченко бідкається: «Під чесне слово, авансом виконали робіт на два з лишком мільйони гривень, а як почали добиватися оплати — нам заявили, що міняють підрядника, бо ніби низька якість ремонтих робіт. Проте за два з лишком роки до нас жодної претензії не було! За останній рік довели до пуття 232 хати у Спаському і Новобогданівці».