Домагаючись перерахунку пенсій, свою акцію протесту у вигляді голодування й пікетування приміщення управління Пенсійного фонду в Донецькій області 12 інвалідів-«чорнобильців» розпочали ще 20 березня. Попри погіршення самопочуття і навіть госпіталізацію одного з учасників акції, кількість голодуючих тоді поступово збільшилась до двох десятків осіб. І весь цей час в обласному управлінні ПФУ «чорнобильцям» пояснювали, що їхня акція безперспективна, і радили «не мучити себе» й розходитися. Бо, мовляв, підвищення пенсій з інвалідності у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму «може бути здійснене тільки шляхом внесення відповідних змін у нормативні акти, що визначають порядок обрахування пенсій з інвалідності...»
На людей, які днювали й ночували в наметах майже в центрі Донецька, нарешті зреагували аж наприкінці березня. Прибувши в регіон, керманич Кабміну Віктор Янукович запевнив, що дасть доручення міністру праці та соціальної політики Михайлу Папієву розібратися в ситуації. Урядовці тоді не пошкодували обіцянок, і «чорнобильці» таки відмовилися від подальшого голодування.
Як тепер розповідає один із координаторів акції протесту Микола Гончаров, усі попередні обіцянки урядовців так і залишилися обіцянками. Щоправда, згодом усе ж відбулися певні позитивні зрушення. Насамперед з'явилася обіцянка збільшити розмір одноразової грошової допомоги вдовам «ліквідаторів» у двадцять разів (досі виплата була близько 300 гривень). А ще була зроблена індексація пенсій з 1 січня поточного року, проте збільшилися вони «аж» на 10 відсотків.
«Ми призупинили голодування до повного вирішення нашого питання, — каже Микола Гончаров. — Воно, на жаль, не вирішене.Тому ми відновлюємо акцію протесту». Отже, вчора зранку в Донецьку біля приміщення управління ПФУ знову почали збиратися учасники березневого голодування, частина яких після призупинення акції поправляли здоров'я в лікарнях. Свою готовність знову «стояти до кінця» вже підтвердили більше десяти осіб. Інші, як свідчать вже тут присутні, «на підході».