Не зі святковим настроєм зустріли Першотравень більше сімдесяти учасників весільного застілля, що почалося минулої суботи, 28 квітня, в селі Шеки Лубенського району. Адже, за інформацією Центру пропаганди головного управління МНС України в Полтавській області, 30 квітня надвечір до Лубенської центральної міської лікарні з попереднім діагнозом «харчова токсикоінфекція» зі згаданого села привезли 22 особи, в тому числі 9 дітей. При госпіталізації до інфекційного відділення медики констатували у хворих стан середньої тяжкості. Згодом туди потрапили ще 13 учасників того ж таки весілля.
Хоча, як повідомила вчора кореспонденту «України молодої» заступник головного державного санітарного лікаря Полтавської області Наталія Горбенко, яка особисто виїжджала на місце НП, на початковому етапі надання допомоги фахівці свідомо «загострювали» ситуацію, в тому числі й зі статистикою та станом здоров'я «весільників», аби нікого «не розхолоджувати». Певне перестрахування з обстеженням і профілактикою в цьому випадку не зашкодило. Зрештою, хворими на гастроентероколіт, тобто гостру кишкову інфекцію, було визнано 18 осіб, у тому числі — чотирьох дiтей. Решту, за словами пані Наталії, госпіталізовували «провізорно», тож одразу після обстеження їх виписали з лікарні. У тих, хто залишався, лікарі констатували типову для цього захворювання симптоматику. Однак фахова і своєчасна медична допомога посприяла тому, що станом на вчорашній ранок на лікарняних ліжках залишалося вже менше десятка постраждалих від «весільних» харчів.
Фахівці встановили й джерело харчового отруєння. Ним, за висновком санепідеміологів, стали продукти домашнього приготування з домашнього м'якого сиру. За словами Наталії Горбенко, вже практично не виникає сумнівів у забрудненості шкідливими речовинами так званих манників, вельми підозрілими видалися фахівцям і налисники з сиром. Причому, найвірогідніше, сир був забрудненим ще до того, як ним почали начиняти весільні страви.