Під Київрадою вчора знову було людно. Тепер уже не через забудову парків чи зелених зон Києва. Учасники протесту довідалися, що під загрозою знову опинився Музей народної архітектури і побуту в селищі Пирогів.
«Цей музей під відкритим небом є унікальним, оскільки там зібрані експонати культурних зон з усієї України, — розповів «УМ» один з пікетувальників, представник громадської організації українського благодійного фонду «Трипілля» Іван Заєць. — Безліч людей доклали величезних зусиль, аби наше покоління мало цю святиню. А міська влада Києва нині хоче територію довкола музею перетворити на розважальний комплекс для багатіїв». Земля, на якій планується будівництво, належить музею, і на ній, за законом, заборонено будь-що споруджувати.
«Три роки поспіль «Укрінвестбуд» намагається через лобі в Київраді провести рішення про комерціалізацію музею. Ця земля має відповідний статус, наданий рішеннями і Міністерства культури та туризму, і Верховної Ради України. Проте, всупереч цим рішенням, всупереч висновкам ЮНЕСКО, відбувається спроба ревізувати всі заборони, — каже директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, академік Ганна Скрипник. — Здавалося б, маємо нині національну владу, а наруга над святинями української культури продовжується».
За словами пані Скрипник, пікетувальники, серед яких були громадські організації, політичні партії і науковці, мали розмову з деякими представниками Київради. Ті пообіцяли, що не голосуватимуть за зведення на охоронній зоні музею розважального комплексу. Депутат міськради вiд БЮТ Олександр Бригинець учора повідомив «УМ», що таке рішення на порядку денному не стоїть: «У мене наразі немає інформації, коли це питання розглядатиметься. Але станом на сьогодні у списку питань до розгляду воно відсутнє». Якщо ж усе-таки Київрада ухвалить рішення віддати землі музею забудовнику, науковці і митці обіцяють створити живий ланцюг і до останнього не пропускати в Пирогів жодної автівки.