Документальний фільм під назвою «Звір спить» демонстрували вчора, на двадцять перші роковини чорнобильської катастрофи, у Генеральному директораті Єврокомісії з питань захисту довкілля. Такою була ініціатива українського МЗС. «Захід мав на меті поінформувати представників та гостей європейських інституцій про глобальну антропогенну ядерну катастрофу в історії Європи, а також заохотити до спільних кроків з урегулювання її наслідків», — коментують у представництві України при ЄС.
Ще одна акція-нагадування світові — це лист, з яким напередодні «чорної дати» до Об'єднаних Націй спільно звернулися Україна, Росія та Білорусь. У листі, як передає УНІАН, йдеться, зокрема, про потребу міжнародної допомоги в ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи, насамперед щодо залучення донорів до створення і фінансування об'єкту «Укриття-2» над обвугленим четвертим реактором ЧАЕС. Іншими словами, Україна, Росія та Білорусь натякнули на не цілком повне дотримання міжнародною спільнотою своїх шляхетних зобов'язань. У відповідь Генсек ООН Пан Гі Мун закликав держави-члени Об'єднаних Націй відновити допомогу регіонам, які постраждали від аварії на ЧАЕС 1986 року, передає Радіо «Свобода».
А тим часом у Києві, попри політичні вітри, представники влади понесли скорботні вінки до пам'ятників загиблим ліквідаторам. Так, Президент Віктор Ющенко ще в ніч з середи на четвер (адже саме вночі пролунав вибух на реакторі №4) взяв участь у поминальному молебні, а потім поклав квіти до Меморіального кургану «Героям Чорнобиля». Пізніше Віктор Ющенко поїхав до так званої чорнобильської церкви — єдиної, яка діє в 30-кілометровій зоні навколо ЧАЕС, щоб запалити там свічку пам'яті за загиблими, повідомляє офіційний сайт Президента України.