Сьогодні Конституційний Суд дев'ятий день розглядатиме подання депутатів щодо конституційності указу Президента про розпуск парламенту. На цей час суд мав уже завершити виявлення обставин справи у відкритому режимі й перейти до закритої частини засідання.
Учора зранку, заслухавши пояснення постійного представника Кабміну в КС Василя Німченка (замість відсутньої Олени Лукаш), Феміда перейшла до стадії заключних виступів сторін. Прохання представників Президента в КС надати їм час для підготовки до заключного слова в четвер (мовляв, це клопотання не учасників процесу, а самого Президента) залишилося не почутим — судді більшістю голосів не дали юристам Банкової навіть кількох годин, оголосивши лише обідню перерву.
Екс-суддя КС Німченко, який свого часу доповідав по справі про третій термін Кучми, а нині представляє «антикризову» більшість ВР, знову нахабно відмовлявся відповідати на питання суддів, які йому не подобалися, й відзначився реплікою в їхній бік: «Просив би, щоб якось не кричали, тому що я можу злякатися». Оскільки пристрасті на Жилянській досягли точки кипіння, голосування суддів продемонструвало, чи повинні учасники процесу обов'язково відповідати на питання служителів Феміди. Парадокс, але 12 носіїв престижних мантій КС (із 18) не побачили у заготовленій коаліціянтами «грі в мовчанку» ніякої неповаги до високого суду...
Щодо особи судді-доповідача Сюзанни Станік, то останні дні видалися для неї нелегкими. Незважаючи на те, що у вівторок особисто «донецький» керівник прокуратури — в. о. Генпрокурора Віктор Пшонка — написав цій дамі радісного листа, де запевнив, що ГПУ відмовила в порушенні кримінальної справи щодо її персони. Але претензії до Станік має Служба безпеки України. Учора співробітники СБУ спробували вручити повістку нотаріусу, який оформляв на родичів Станік та її саму скандальну нерухомість. «Регіонал» Василь Кисельов уже встиг закотити істерику, мовляв, спецслужби ледь не штурмували квартиру нотаріуса пані Станік. «Ніхто до квартири не вривався. Були цілком законні дії в рамках відповідної кримінальної справи, яка перебуває у провадженні Служби безпеки», — одразу спростувала слова Кисельова прес-служба СБУ. З іншого боку, незрозуміло, чому «чесний нотаріус» ховається від повістки.
Не коментує інформацію про приналежність його родині елітних квартир i чоловік судді-доповідача КС Сюзанни Станік, відомий журналіст Вадим Долганов. «Я не знаю, чиї це квартири. Я їх не бачив... Мені не знайоме те, що ви показали...», — такою була його реакція у прямому ефірі «5-го каналу», коли Долганову показали сюжет, в якому журналісти побачили в поштовій скриньці квартир №27-28 по Нестерівському провулку квитанції на сплату комунальних платежів із прізвищем його тещі Антошко О. Т.
Нагадаємо, що ці квартири поблизу Львівської площі коштують близько 4 млн. доларів США, а матері Станік їх подарували невідомі благодійники.
ДО РЕЧІ
Вищий адміністративний суд заборонив проведення дострокових парламентських виборів 27 травня. Про це вчора заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, додавши, що це рішення суду не може бути оскаржено. Подробиць Лавринович не наводить, але запевняє, що в тексті рішення суду «достатня аргументація».
Водночас у своїй заяві, розповсюдженій по обіді, прес-служба ВАСУ наголошує: заборона проведення позачергових парламентських виборів не була предметом розгляду у Вищому адміністративному суді, тому недоречно говорити, ніби ВАСУ заборонив проводити вибори 27 травня. Вищий адмінсуд лише відхилив апеляційну скаргу Блоку Тимошенко про визнання протиправною бездіяльності Центрвиборчкому щодо організації виборів.