Вітчизняні водії вже третій день спостерігають посилену увагу до себе з боку працівників Державтоінспекції. Інспектори не лише масово виписують їм 17-гривневі штрафи за непристебнутий ремінь безпеки, а ще й «читають» коротенькі лекції і навіть роздають агітаційні календарики на тему безпеки дорожнього руху.
Як виявилося, з понеділка в Україні розпочався Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, який проходить під егідою Організації Об'єднаних Націй. Як повідомив «УМ» керівник прес-служби Департаменту ДАІ МВС Геннадій Гребньов, це рішення ООН зумовлено занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств зростанням кількості дорожньо-транспортних пригод, а також загиблих і травмованих учасників дорожнього руху. Тож не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу нині триває тиждень безпеки. Адже, згідно з даними ООН, щорічно у світі в автокатастрофах гине 1,2 мільйона людей, а ще 50 мільйонів отримують травми або стають інвалідами.
За словами пана Гребньова, в перші дні багато водіїв не розуміли, з чим пов'язана така посилена увага ДАІ. Досить часто інспекторам після пропозиції пристебнути ремінь безпеки доводилося чути: «Вам, що нічого робити? Нема більше до чого причепитися?». Натомість «сержанти Петренки», виписавши штраф, ще й дарували водіям календарики, на яких наводилися переваги ременя-рятівника. Цілі пачки такої агітації інспектори отримують перед початком патрулювання вулиць та автошляхів.
Але не ременем єдиним цікавиться ДАІ. До 29 квітня інспектори працюють у режимі посиленого контролю: перевіряють використання захисних мотошоломів «байкерами» й узагалі зосереджені на виявленні правопорушень. Оскільки до безперервного патрулювання вулиць залучено майже весь особовий склад спецзагону ДАІ «Кобра», шанси нетверезих водіїв уникнути покарання дуже малі. Це ж стосується й любителів великої швидкості. Водночас ДАІ ще й перевіряє дорожню інфраструктуру.