Після акцій у Феодосії активісти «Студентського братства» взялися допікати Чорноморському флоту Росії у Севастополі. На причалі західного берега Балаклавської бухти вони встановили чотири намети. «Ми виступаємо проти незаконного використання причалу та кількаповерхової будівлі, що стоїть у бухті, — розповів «УМ» лідер «Студентського братства» Олег Яценко. — У ЧФ РФ нема договорів оренди».
Активісти організації зняли з об'єктів у Балаклавській бухті знаки, які інформували про те, буцімто це територія російського Міністерства оборони. «Ми зірвали табличку з кількаповерхової будівлі, на якій було написано «Стой! Запретная зона! МО РФ», а на тому місці написали «Стоп! Окупація», — розповідає Яценко. — Ми також замалювали на асфальті напис «Территория МО ЧФ» і намалювали «Територія України».
Про стратегічну важливість причалу свідчать події наприкінці серпня минулого року. Тоді на півдні України лютував буревій, а в Балаклавській бухті судно «Шалунья-2» зазнало аварії через те, що йому не дали пришвартуватись до причалу, який ЧФ РФ приписує собі.
Олег Яценко розповідає, що акція проходить загалом спокійно. Кілька місцевих мешканців допомагають молоді у побутових справах: приносять їжу, запрошують помитися. Міліція виконує свої обов'язки сумлінно.
Хоча не минулося й без шарпанини: один із найманців ЧФ РФ у камуфляжній формі пробував вирвати в активістів «СБ» відеокамеру, хапав одного з хлопців за волосся, дісталося і Яценкові. Представники організації з'ясували, що цей чоловік — громадянин України. Вони планували зафіксувати побої і написати заяву до правоохоронних органів.
«УМ» поцікавилася в Яценка, чому в Балаклавській бухті поставили тільки чотири намети, хоча у Феодосії їх було 18. Лідер «СБ» каже, що після акцій у тому місті багато наметів стали непридатними: опоненти пропалили їх цигарками чи порізали. Подібним чином у Феодосії обходилися і з державною символікою України. А наруга над прапором — це вже порушення законодавства, зазначає Олег.
До речі, після феодосійських подій народний депутат від «Нашої України» Наталія Прокопович звернулася до Генпрокурора Олександра Медведька з депутатським зверненням, у якому поставила вимогу притягнути до відповідальності осіб, які паплюжили державні символи України і перешкоджали свободі зібрань під час мітингу.
Олег Яценко розповів, що акції у Феодосії він все-таки вважає успішними. З будівлі, де розташувався підрозділ російської прокуратури, хлопці зняли російський прапор. А на Будинку офіцерів, біля якого стояло наметове містечко, «братчики» вивісили національні синьо-жовті стяги.