Столичні медики щодня витрачають близько 20 тисяч гривень для надання медичної допомоги мітингувальникам. Про це повідомила начальник Управління охорони здоров'я КМДА Людмила Качурова. За словами прес-секретаря Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Києва Євгенії Руженцевої, до цієї суми входять витрати на бензин для карет «швидкої», на медикаменти для «вуличних» пацієнтів та на зарплату для лікарів і водіїв, які чергують у районах найбільших скупчень людей. Це Маріїнський парк, Центральна виборча комісія, Конституційний Суд, секретаріат Президента, Верховна Рада, Європейська площа та майдан Незалежності. Крім того, у Києві організований один цілодобовий медпункт, один денний, дві бригади швидкої допомоги діють у добовому режимі.
За словами Євгенії Руженцевої, від початку масових заходів медики «наїздили» понад 2,5 тисячі бригадо-годин і надали допомогу 1630 пацієнтам. Переважно це були люди, хворі на застуду — протягом трьох тижнів лікарі встановили діагноз ГРВІ понад 660 мітингувальникам. У 125 людей був виявлений підвищений артеріальний тиск, у 152 — судоми і післясудомний стан (в тому числі підозра на епілепсію). 92 людини потрапили до медиків із різними травмами, переважно легкими, ще 140 — зі скаргами на брак повітря, важкість дихання, особливі болі в серці (діагноз — нейроциркулярна дистонія).
Якщо акції триватимуть і надалі, то, на думку начальника столичного Управління охорони здоров'я Людмили Качурової, доведеться виставляти рахунки штабам політичних сил. А сума на сьогодні «накапала» вже солідна — більше 500 тисяч гривень.
За словами заступника головного лікаря Київської міської станції швидкої допомоги Сергія Тихенка, з усіх партій, які влаштовували мітинги в центрі столиці, тільки «Наша Україна» звернулася до медиків із пропозицією заплатити за послуги лікарів — за тими розцінками, які надасть станція «швидкої». Інші політичні сили, чиїх прихильників довелося лікувати столичним медикам, поки нічого не пропонують...
А ТИМ ЧАСОМ...
Минулого тижня зі 150 бригад швидкої допомоги близько третини потрапили в затори. Як передає УНІАН, в середньому бригади мусили стояти в заторі протягом 9,5 години. Водночас у Київській міській станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф наголосили, що кількість автомобiльних коркiв, до яких потрапили бригади «швидкої», не пов'язана з проведенням масових акцій. Ці корки в центрі міста характерні для пікових годин.