Рада Безпеки ООН розпочала історичні дебати про вплив кліматичних змін на глобальну безпеку, повідомляє «Ей-Бі-Сі Ньюс». Цей орган ООН вперше в своїй історії звертається до такої теми. Ініціатором дебатів виступила Велика Британія. До Нью-Йорка прибула міністр закордонних справ цієї країни Маргарет Бекетт, яка заявила на початку дебатів у РБ ООН: «Ця проблема становить загрозу миру та безпеці всієї планети, і Рада Безпеки є найбільш відповідним місцем для її обговорення».
Стурбованості Великої Британії не поділяють два постійні члени Ради Безпеки ООН з правом вето — Китай та Росія, яких підтримали країни, що розвиваються. Хоча найбільш промислово розвиненою країною світу (і, потенційно, найбільшим забруднювачем земної атмосфери) залишаються Сполучені Штати, але вони також немало роблять для зменшення викидів парникових газів своїми підприємствами. Інша справа з технічно застарілими китайськими та російськими підприємствами, які не переймаються екологією.
Відчуваючи неприємні для своєї країни наслідки такого обговорення, представник Китаю заявив, що це питання має обговорюватися всіма 192 членами ООН на Генеральній асамблеї й в рамках Ради з економічного та соціального розвитку ООН. Посол Росії при ООН Віталій Чуркін також заявив, що це питання не належить до компетенції Ради Безпеки. Обидва чудово усвідомлюють, що обговорення та рішення в запропонованих ними органах не будуть мати жодних правових наслідків. Свою опозицію розгляду цього питання висловили дві найбільші групи ООН, до яких входять країни, що розвиваються: «Рух неприєднаних», який очолює Куба, та «Група 77», до якої входять 132 слаборозвинені країни. У підсумку, позавчора дебати закінчилися нічим: з життєво важливого для людства питання не було прийнято жодної заяви чи резолюції.