У всіх регіонах країни цими днями лікарі розповідають українцям, чим людям загрожує відмова від щеплень і чому так важливо не відхилятися від графіка імунізації. Як розповів «УМ» виконуючий обов'язки головного лікаря Київського міського центру здоров'я Отто Стойка, сьогодні в нашій країні проводиться рутинна імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, червінки (краснухи) та Hib-інфекцій. «За допомогою вакцин можна попередити страждання, інвалідність і смерть багатьох людей, — говорить пан Стойка. — Так, у світі завдяки щепленням уникають смерті в середньому два мільони людей на рік».
«Жінки репродуктивного віку мають усвідомлювати небезпеку захворювання на червінку під час вагітності, — наголошує пан Стойка. — Це вірусне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і проявляється дрібним рожевим висипом на шкірі та підвищенням температури тіла. У дітей та дорослих інфекція лікується досить просто, а от при захворюванні вагітної інфекція стає смертельно небезпечною для плоду, вражає його нервову тканину, зір, серце. Вагітні, які захворіли на краснуху, особливо в перші три місяці вагітності, можуть втратити дитину або народити немовля з тяжкими вродженими вадами (із так званим «синдромом вродженої краснухи»). З огляду на це, в першому триместрі краснуха є показанням до переривання вагітності».
Плануючи вагітність, жінці обов'язково треба зробити аналізи на наявність антитіл до червінки, говорить Отто Стойка. Якщо аналіз покаже, що жінка перехворіла до вагітності, небезпеки для плоду немає. Якщо ж ні — жінці (обов'язково до зачаття дитини!!!) треба зробити профілактичне щеплення. Імунітет, який виробляється після цього, зберігається протягом багатьох років.