Без помпи і пишних декорацій, які відзначали з'їзд БЮТ на минулих (умовно кажучи) виборах, пройшли збори Блоку Тимошенко цього разу. За півтора року змінилося не тільки місце дислокації БЮТівців (з Палацу «Україна» з'їзд «переїхав» до Українського дому), а й стиль поведінки делегатів. Яких, до речі, було напрочуд мало — майже стільки, скільки й преси. Партійці не надто уважно дослухались до промови своєї лідерки, та й сама Юлія Володимирівна, вже не вживаючи терміну «солідаризм», зауважила, що програма блоку залишається незмінною, тож висвітила хіба що її основні моменти коротко і вклалася у досить стислий час.
До головних месиджів Тимошенко можна зарахувати похвалу Президенту та хулу Конституційного Суду. Щодо Ющенка, то його ЮВТ цілковито підтримує і заявляє, що знову «готова сказати: «Ющенко — так!». «Усі питають, чи мав Ющенко право розпускати парламент? Та він просто був зобов'язаний зробити це», — сказала вона. Й спрогнозувала при цьому: перемога — буде, весна — прийде, коаліція (демократична) — постане, мороз (тобто Мороз) — щезне, відтак все складеться пречудово...
Повноті оптимізму, щоправда, дещо заважає Конституційний Суд, просякнутий корупцією, щодо якої «силові структури оприлюднили безліч прикладів», і з якого невпинно «тече гній». Так вважає Тимошенко, і тут же коригує сама себе: є, одначе, і там чесні судді... Проте якщо Конституційний суд визнає указ Президента про розпуск парламенту неконституційним, то «такому суду довіри немає. Ми не визнаємо такого рішення КСУ», — каже лідерка БЮТ. І обіцяє «використати всі демократичні засоби, щоб мафія Януковича не перемогла».
Зацитовані відповіді Тимошенко — вже з післяз'їздівської прес-конференції. А якщо дотримуватись хронології, то після доповіді ЮВТ виснажливо довго тривало її обговорення, яке, власне, звелось до панегіриків Юлії Володимирівні та споминів про перебування лідерки БЮТ на Луганщині (якими аж надто щедро, під незадоволені шуми залу, ділилася одна з делегаток). Однак у компліментарній частині всіх перевершив глава партії «Реформи і порядок» Віктор Пинзеник, звернувшись до Тимошенко «Прем'єр-міністре...». Однак із цією посадою БЮТівцям доведеться дещо почекати — адже наразі не тільки ще не створена нова коаліція, а й не відбулися парламентські вибори.
Але головною родзинкою дійства залишався, безумовно, список кандидатів у народні депутати. Його вже на початку десятої вечора почав оголошувати Олександр Турчинов.
У першій десятці БЮТу, після трьох «Т» — Тимошенко, Турчинова та Томенка — розмістилися Йосип Вінський, Андрій Шевченко, Віктор Пинзеник, Григорій Омельченко, Віталій Курило, Микола Петрук та Євген Корнійчук. Колишній соціаліст Вінський посів місце Василя Онопенка, нині — голови Верховного Суду, а Пинзеник — Левка Лук'яненка, який буцімто відмовився від депутатства через свій поважний вік. Новий лідер Української соціал-демократичної партії Корнійчук посунув трохи нижче мера Сквири Євгена Суслова (за минулого розкладу Суслов завершував першу десятку). Молодий Суслов тепер посів 12-те місце. На 11-му — незмінний лідер фракції БЮТу за часів прем'єрства Тимошенко Олег Білорус, і далі — Шкіль, Волинець, Семинога, Сас, Таран, Зубов, Кирильчук, Шевчук, себто депутати попереднього скликання і «старого гарту».
Залишилась у списку і персона, присутністю якої не раз дорікали Тимошенко, — Богдан Губський (26 позиція), а також фінансові стовпи блоку — брати Буряки, Костянтин Жеваго, Таріел Васадзе. Натомість лави блоку покинув Дмитро Видрін — як пояснила Тимошенко, маючи на увазі його та більш раннього БЮТівського «ренегата» Бродського, «вони там збиралися поновити партію, я не пам'ятаю, як вона зветься»...
Отже, очищений від випадкових «попутників» Блок Тимошенко йде на вибори. А решту часу, що лишився до дня «ікс», на яке б календарне число він не припав, присвятить надзвичайно прискіпливому вивченню біографій тих осіб, котрі увійшли у виборчий список. Щоб не було більше ані зрадників, ані проколів. Так, принаймні, пояснив Олександр Турчинов...