Перспектива потрапити під скальпель хірурга, м'яко кажучи, не найприємніша навіть для мільйонерів. Коли ж до звичних у таких випадках хвилювань додається ще й невизначеність стосовно власної спроможності оплатити кардинальний «ремонт» свого організму, не найсприятливіший для одужання головний біль виникає навіть у затятих оптимістів. Позбутися тієї додаткової «болячки» працівникам розквартированого у Кременчуці концерну «Крюківський вагонозавод» допомагає рідне підприємство.
Минулого року в колективний договір між адміністрацією і профспілкою тут внесли окремий пункт про «надання фінансової допомоги міським лікарням при проведенні ними хірургічних операцій працівникам концерну». Задля його реалізації розробили й оприлюднили положення про фонд допомоги на лікування своїх працівників. У ньому, зокрема, передбачено спрямування коштів фонду на оплату медикаментів і матеріалів, необхідних для виконання операцій та післяопераційного лікування, до другої міської лікарні Кременчука, з якою концерн уклав відповідний договір. Права скористатися грошима згаданого фонду позбавляється тільки той, кому оперативне втручання хірурга знадобилося після п'яних витівок у побуті.
За період дії договору, який набув чинності 1 вересня 2002 року, на лікування своїх працівників концерн перерахував другій міськлікарні 62 тисячі гривень. Відтоді за ці кошти прооперовано 140 вагонобудівників. Двадцять п'ять із них — в інших лікарнях міста, що спеціалізуються переважно на травматології та серцево-судинних захворюваннях. Але й з «чужими» медичними закладами, за окремими договорами, розраховувалася та ж таки друга міська лікарня, використовуючи перераховані концерном кошти.