Варшава проти офіційного Києва?

Варшава проти офіційного Києва?

Президент Польщі Олександр Кваснєвський висловив стурбованість останніми подіями в Україні навколо внесення змін до Конституції. Відповідну заяву польський лідер зробив у середу ввечері, повідомляє «Німецька хвиля».

Проти такої політреформи — понад 4/5 українців

Проти такої політреформи — понад 4/5 українців

Приймаючи в першому читанні законопроект про перекроювання Конституції, «більшовики» та комуністи говорили, що тим самим не обмежують прав і свобод українців, зокрема у питанні обрання Президента парламентом. У відповідь опозиція пропонує «реформаторам» винести положення політреформи про зміну способу виборів гаранта на всеукраїнський референдум. Не дивно, що президентська сторона проти, адже, згідно з соціологічним опитуванням Центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова, 86,5 відсотка українців виступають проти ідеї обрання Президента у Верховній Раді. А варіант, коли наступний глава держави обійматиме свою посаду протягом двох років, поки народні обранці у 2006-му не оберуть нового (за це також проголосували наші «реформатори»), знайшов підтримку лише у 4,4 відсотка опитаних.

Українці без оселедця

Українці без оселедця

Ні, Азовське море у нас ще є. Але умовно. Начебто є. Підписаний Президентом Кучмою договір про співробітництво з росіянами у використанні Азовського моря і Керченської протоки залишив Україні надто мало прав на подальше споживання всіх «дарів моря». У короткій грі, яку провели позавчора у Керчі президенти України та Росії, Кучма ходив траєкторією краба: він, власне, відмовився від позиції, яку українська дипломатія стійко витримувала впродовж 12 років, тобто, простіше кажучи, Кучма порачкував. Документ, основні тези якого продубльовано і в підписаній того ж дня спільній заяві президентів України та Росії, перекреслює весь дотеперішній український стоїцизм у боротьбі за державний кордон в Азові та Керченській протоці.

Рада учора: Содом і Гоморра

Рада учора: Содом і Гоморра

Те, що діється цими днями у Верховній Раді, таки варто побачити на власні очі. Бо ж там цікаво настільки, що «засідання» українського парламенту демонструють закордонні телеканали, як-то австралійське та британське телебачення. Невже в країні кенгуру зацікавилися б нашою скромною Радою, якби не блокування президії, дудіння «меншовиків» у футбольні дудки та згвалтування «більшовиками» Конституції?
А що розповідала тітонька-консультант із ВР групі дітей, які вчора вранці завітали до найвищого законодавчого органу держави на екскурсію? Можна собі уявити, як здивувалися представники юного покоління, коли замість статечних дядечків, які сидять і тиснуть на кнопки, побачили натовп розпашілих політиків, що самовіддано дуділи у фанатські труби, стукали по заблокованій президії, кричали в мегафони й завивали сиренами. Так опозиція намагалася зашкодити «більшовикам», які скупчилися навколо спікера в кутку сесійної зали, розпочати сесійне засідання.

Більшість єднається раз, більшість єднається два...

Більшість єднається раз, більшість єднається два...

Попри те, що в опозиції не вийшло стримати владний таран, який почав ламати двері української Конституції, «трійці» («НУ», БЮТі та СПУ) вдалося продемонструвати свою силу включно зі здатністю ефективно діяти разом. Звісно, для такої сили потрібно організувати протидію. Принаймні для того, аби показати суспільству, що пропрезидентська більшість не менш цілісна, ніж опозиція. Відтак учора керівники фракцій і груп більшості підписали документ, згідно з яким домовилися про створення на базі цієї більшості коаліції.

Всі статті рубрики