Увечерi починаю читати своєму дошкільняті казку. Цього разу старого й доброго «Солом'яного бичка». Ага... «Жили собі дід та баба. Дід служив на майдані майданником, а баба сиділа вдома...»
— Ні! — рішуче заперечує він. — Баба теж по майдану бігала! По телевізору казали.
— Цить! — кажу. — Це не той майдан. І не та баба! — бо починаю здогадуватися, яку саме мітингозаклопотану бабу (Параску) він міг побачити на екрані телевізора.
Із невеликими перервами на «політичну рекламу» дочитали. І переночували, як мовиться, у казці.
Наступного дня, коли прийшла черга забирати малого з дитсадка, він хвалиться: «А ми сьогодні на майданчик ходили!» І хоча добре знаю, що йдеться про невеличку територію для дитячих забав на свіжому повітрі, чогось подумки зіщулююсь:
— А що ж ви там робили? М'яча ганяли чи пісок копали? О! — помічаю в його руках довжелезну лозину. — А це що?
— Прапор, — гордо відповідає. — Ми на майданчику теж прапорами махали!
Після цього телевізійні випуски новин я став дивитися вже після того, як малюк засне. Бо мало втіхи, якщо дитина майданчик для гри порівнює з майданом у центрі столиці, де знову над натовпом затріпотіли різнокольорові прапори.
Цього разу це був той самий випадок, коли вустами дитини глаголить істина. Бо цей Майдан (ідеться про велике скупчення людей, зібраних із політичною метою) помолодів настільки, що дійсно перетворюється на «майданчик». Адже, забезпечуючи масовість дійства, організатори не цураються залучати до акцій юнаків, підлітків і просто дітлахів.
Дуже дивно, чому досі не повідсихали язики в тих політичних лідерів, які, не змигнувши оком, бубонять, буцімто юнаки та юнки їдуть «самі» і ніхто їх не агітує, і ніхто не купує їм квитки, і ніхто їм нічого не платить. Бо, приміром, юні донеччани «самі» їдуть через всю країну не невеличкими групами і «автостопом», а цілими сформованими ешелонами чи автобусними колонами.
На думку тих же організаторів вуличних і майданних стовпотворінь, це відбувається так. Зібралися, значить, свідомі представники підростаючого покоління, добре «затарилися», прийшли до начальника залізниці: «Дя, ми хочем на Кієв. Дай нам поєзд!». Їй-бо, неважко уявити, що навіть попри юний вік «добровольців», той би не стримався і послав би їх ще далі столиці. Та насправді «добрий дядько» не виганяє їх з кабінету, а тут таки знаходить ешелон із двох десятків вагонів. Мовляв, для себе тримав, але раз таке діло — нате. А потім й приязно махає услід: «Стійте там до кінця!..»
І що найбільш дивує у отій вакханалії, яку влаштували мітингозаклопотані «людолови», то це ставлення до чинного законодавства. Бо абсурдність їхніх дій і цинізм аж пре. Всю оту мітингово-наметовомістечкову «кашу» заварили ніби для того, щоб захистити закон і Конституцію, в порушенні яких звинувачують главу держави. Водночас палкі захисники «законності» самі свідомо йдуть на порушення законодавства. Того самого, що дозволяє участь у виборах громадянам, яким виповнилося 18 років. А нині чи не найактивніше мітингують неповнолітні, ті, які все одно не мають права голосувати. На дідька ж тоді воно ото їм? Нехотя розмахують прапорами й відверто нудяться на мітингах тільки тому, що поруч не стоять попереджувальні знаки «Окрім дітей до 16 років»? Далебі. Просто тінейджерам платять такі ж добові, як і дорослим. І в частині організації демонстрацій норма про експлуатацію дитячої сили не діє, бо каса для оплати — «чорна».
Відомо, вітчизняне законодавство забороняє політичним партіям і організаціям втручатися в навчальний процес. Також у Кримінальному кодексі є стаття 150 («Експлуатація дітей»), статті про недопустимість сексу з особами, які не досягли статевої зрілості, та про розбещення неповнолітніх. Однак, схоже, потрібна ще й стаття, яка б передбачала відповідальність «педофілів» від політики за політичне розбещення неповнолітніх та втягування їх у суто дорослі і вельми брудні мітингові «забави» на вулицях та площах...
КОМЕНТАР З ПРИВОДУ
У головному управлінні освіти та науки Донецької обласної держадмінстрації виключають будь-яку можливість участі школярів Донеччини в мітингових акціях у столиці. За словами начальника управління Юрія Соловйова, це питання перебуває під постійним контролем, адже кожен груповий виїзд школярів за межі міста погоджується з управлінням освіти, і тому є впевненість, що вивезти дітей з регіону саме з цією метою нікому не вдасться.