Телекомунікаційний супутник був би вигідним для українських телеканалів, які зараз сплачують близько двадцяти мільйонів доларів на рік за трансляцію своїх програм через іноземні супутники. «Було б раціональніше зробити свій супутник, який би працював для України і на українську економіку, — каже заступник гендиректора Національного космічного агентства України (НКАУ) Едуард Кузнецов. — Найближчим часом буде оголошено тендер на будівництво такого супутника, будуть виділені кошти урядом, і роботи, я думаю, почнуться в 2007 році». За даними пана Кузнецова, ринкова вартість аналогічних телекомунікаційних супутників складає 55—65 мільйонів доларів. НКАУ планує також розробити й запустити два супутники для дистанційного зондування землі «Січ-2» та «Січ-3».
Будівництво і запуск нових супутників включено до нової космічної програми України на 2008—2012 роки. Проект цієї програми вже передано на розгляд Кабміну, і восени він може бути представлений Верховній Раді, якщо народні обранці до того часу зможуть відірватися від справ земних.
У рамках нової програми запланована і реалізація проекту «Іоносат», розробленого львівськими вченими, — прогнозування місця і часу стихійних лих за даними змін іоносфери Землі. За словами пана Кузнецова, дослідження проводитимуть на базі трьох невеликих українських супутників та української наземної станції стеження за сейсмічною обстановкою. З часом проект може стати міжнародним — інтерес до його реалізації вже виявили деякi держави, зокрема Китай і Японія.
За підтримки Європейської Комісії в 2007 році планують завершити створення українського Центру комерціалізації космічних технологій. Заступник директора НКАУ відзначив, що Україна володіє 180 унікальними космічними технологіями, з яких дві—три можуть бути комерціалізовані вже за перший рік роботи центру. В другому півріччі 2007 року Європейська комісія виділить для початку роботи Центру близько півтора мільйона євро. Як пояснив пан Кузнецов, такі товари, як застібки-«липучки» для одягу або клей «Момент», вийшли на ринок у результаті комерціалізації космічних технологій.