Усе, що відбувалося навколо президентської виборчої кампанії у Франції, до останнього часу мало підготовчий характер. Лише 9 квітня кампанія вийшла на офіційну двотижневу фінішну пряму. 22 квітня за право стати президентом Франції змагатимуться 12 кандидатів, але реальні шанси вийти в другий тур мають лише двоє, можливо, троє. «Третім зайвим» залишається ліберал Франсуа Байру, рейтинги якого не перевищують позначки 20 відсотків.
Кандидати виклали виборцям усі свої програми й обіцянки в тій частині кампанії, яка передувала офіційній. Тому фінальна двотижневка перетворилася на «прання брудної білизни», заповнилася малоконтрольованими заявами стомлених виборчим марафоном кандидатів. Упродовж цих двох тижнів кандидати будуть не хазяями власної долі, а заручниками чітко визначеної процедури. У понеділок, перший день офіційної кампанії, на всіх 85 тисячах виборчих дільниць Франції та за кордоном вивішено плакати з програмами претендентiв. Вiд цього дня кандидати отримують рівний доступ до радіо- та телевізійного ефіру — не більше 45 хвилин для кожного.
Якщо 22 квітня один із кандидатів набере більше 50 відсотків голосів виборців, то буде оголошений переможцем уже в першому турі, якщо ні, то двоє з найбільшою кількістю набраних голосів зустрінуться в другому турі, 6 травня.
Останні опитування, проведені соціологічною службою CSA спільно з газетою «Парізьєн», показали дуже небезпечну тенденцію: 42 відсотки опитаних заявили, що ще не визначилися, за кого будуть голосувати. Опитування, яке провела соціологічна служба IFOP, засвідчило, що за висуванця правлячої партії «Союз за народний рух» Ніколя Саркозі мають намір голосувати 29,5 відсотка виборців, за кандидатку від Соціалістичної партії Сеголен Руаяль — 22 відсотки, за Франсуа Байру — 19 відсотків. У другому турі Саркозі набирає 54 відсотки голосів, а Руаяль — 46, свідчить опитування. На запитання про те, хто стане наступним президентом Франції, 67 відсотків респондентів відповіли, що Саркозі, і лише 16 — що Руаяль.
У Франції зареєстровано 44,5 млн. виборців. Багато буде залежати від явки, від того, чи головні претенденти зможуть відмитися від бруду, який ллється у ці дні. Кандидат від крайньо правих Жан-Марі Ле Пен, який має четвертий рейтинг (14 відсотків), заявив позавчора, що Ніколя Саркозі так переймається проблемами еміграції, оскільки сам скористався з переваг еміграції. Це прямий натяк на угорсько-єврейське походження Саркозі. При цьому Ле Пен нагадав: «А я син цього народу». Багато розмов точиться навколо того, що шлюб Саркозі з його вродливою дружиною, колишньою манекенницею, фактично розпався. Паралельно зливається інформація, що неформальний шлюб Руаяль також на межі розпаду. А французи, попри ліберальність звичаїв у цій країні, дуже насторожено ставляться до розлучених людей на високих державних посадах.