Сталося це на Великдень. Як повідомляє агентство УНІАН, майже опівночі, патрульний корабель морської охорони «Буковина», виявив «неопізнаний плаваючий об'єкт», який виявився турецьким рибопромисловим судном під українським прапором — для маскування. Турки «на всіх парах» почали втікати, але «Буковина» таки наздогнала їх. Коли прикордонники висадилися на шхуну, то знайшли 380 рибин камбали калкан і приблизно 15 кілометрів рибальської сітки.
«Буюк-Озгур» — так називалася шхуна — відконвоювали у Севастополь. Як повідомив командир Севастопольського загону морської охорони капітан першого рангу Олег Костур, капітан турецького судна нестиме відповідальність відповідно до українського законодавства. Зараз ще невідомо, яке саме покарання чекає на турецьких браконьєрів.
За словами начальника Севастопольського територіального відділу охорони водних живих ресурсів Чорноморського басейнового управління Юрія Гайдука, зазвичай у таких випадках суд накладає штраф від 23 800 до 112 200 гривень, плюс збиток по 85 гривень за кожну рибину. «Риба буде однозначно конфіскована, а щодо знарядь вилову і судна, то це вирішуватиме суд», — пояснив пан Гайдук.
«У риби зараз перiод початку нересту, це є найвідповідальніший момент для виробництва камбали калкан», — повідомив заступник директора Інституту біології південних морів НАНУ Олександр Болтачов. За його словами, браконьєри завдали збитків і для майбутніх поколінь цього виду камбали.
За даними прес-служби Азово-Чорноморського управління Державної прикордонної служби, турецька рибопромислова шхуна «Буюк-Озгур» вийшла зi Стамбула 7 квітня, на її борту перебувають вісім членів екіпажу, й усі вони — громадяни Туреччини.