Кличка не буде
На жаль, Віталій Кличко на зможе найближчим часом вибороти титул чемпіона WBC у його чинного володаря, росіянина Олега Маскаєва. Український боксер повертався з політики у спорт для того, щоб зійти на вершину, але наразі доведеться почекати знизу. Причина — в бізнесовому підході. З яким у Кличка-старшого, як здавалося, досі все було гаразд. Але Віталій просто не зумів забезпечити належну суму грошей, щоб заплатити відступні Самуелю Пітеру — обов'язковому претенденту на бій із чемпіоном WBC. Нагадаємо, нігерієць уже було погодився поступитися Кличку правом «першої ночі» з Маскаєвим за компенсацію в 2,5 млн. доларів, але вчора остаточно з'ясувалося, що українець такого гонорару не нашкріб. Переговори щодо наступного матчу за участю Олега Маскаєва завершено. Як повідомляє Allboxing.ru, у Нью-Йорку було досягнуто згоди про те, що до серпня чемпіон має провести обов'язковий захист свого титулу проти нігерійця Семюела Пітера.
«Ножиці» від Шеви
Англійський чемпіонат фахівці ставлять вище за італійський та іспанський хоча б через те, що останнім часом на Британських островах вкладають великі кошти у придбання найдорожчих легіонерів. Проте навіть це може не призвести до здобуття клубами Туманного Альбіону почесних трофеїв Європи. У середу два лідери Прем'єр-ліги поставили під сумнів свій вихід у півфінал Ліги чемпіонів. А все через їхню консервативність. Всілякі перегравання кубкових матчів англійської ліги та ігри ледь не в новорічну ніч таки даються взнаки. П’ятдесят матчів із початку сезону й до цього часу — забагато навіть для Лемпарда. Тож не надто стабільні у своїх чемпіонатах «Валенсія» і «Рома» спромоглися створити проблеми значно міцнішим англійським лідерам.
Чи зросте фристайл, якщо не зростають Заросляк і Буковель?
Фінансові проблеми, відсутність сучасних тренувальних баз, тренерська чехарда — усе це не завадило фристайлу, а простіше кажучи — лижній акробатиці стати в нашій країні одним із провідних зимових видів спорту.
Напередодні олімпійського Турина—2006 провідний фахівець профільного міністерства натякнула кореспонденту «УМ», що у збірній не зовсім нормальна психологічна ситуація. Про проблеми домовилися поговорити потім. Утім потреба у відвертій розмові зникла сама собою, бо буквально за місяць до Турина збірну очолила Галина Досова — рівненський фахівець, якому вдалося зняти усі питання щодо «погоди в домі». За формальним підходом (тобто — за результатами), вона великого прориву не зробила. Після п'ятого місця нашої Шестерньової в Ліллехаммері—94, четвертого — Козаченко в Нагано—98, п'ятого — Кравчука в Солт-Лейк-Сіті—2002, дванадцяте місце Енвера Аблаєва в олімпійському Турині можна було б вважати провалом. Але... Цей вид спорту не позбавлений суб'єктивізму в суддівських оцінках, тому до результатів ставитися потрібно виважено.
Чемпіонка Європи зi студентського гуртожитку
Наприкінці березня в Кенії відбувся чемпіонат світу з кросу, на якому очікувано тріумфували господарі. Високі результати показали й господарі майбутніх літніх Олімпійських ігор — китайці. Проте запам'яталися змагання переважно не цим, а великою кількістю госпіталізованих атлетів — через сонячний удар до рук лікарів їх потрапило аж 27!
Українські спортсмени, попри видатні досягнення на міжнародних змаганнях, цього разу до Африки не дісталися. Не поїхали до портового міста Момбаса ані шестиразовий чемпіон Європи донеччанин Сергій Лебідь, ані переможниця останньої першості континенту Тетяна Головченко з Охтирки. Чому, з цим запитанням кореспондент «УМ» звернувся до представниці Сумщини, яка заодно розповіла і про свій шлях у спорті.