На великодні свята українці зможуть потрапити за рубіж через додаткові пропускні пункти: вони почнуть діяти з сьогоднішнього дня на кордоні з Молдовою, Білоруссю та Росією. Про те, скільки такі «точки» працюватимуть, з місцевою адміністрацією можуть домовитися самі мандрівники, запропонувавши свої варіанти режиму роботи. Керівництво Державної прикордонної служби України зазначає, що перетинати кордон можна буде і вночі, адже на Великдень очікуються масові «походи» мешканців одних сіл до інших, розташованих на території сусідніх держав.
До збільшення кількості пунктів пропуску українські прикордонники вдаються декілька разів на рік: окрім Великодня, на Різдво та влітку — в період відпусток, для мешканців СНД — ще й на травневі свята. «Кордон ніколи не має спокою», — зізнається начальник управління прикордонного контролю та реєстрації адміністрації Держприкордонслужби Віталій Антонюк.
Цьогоріч спеціально для автомобілістів підготовлено п'ять додаткових пропускних пунктів, проте прикордонники застерігають: «залізні коні» на території Євросоюзу повинні мати реєстраційні талони та страхові поліси. «Власникам вантажівок хочу ще раз нагадати, що впродовж трьох-чотирьох днів, на які припадають великодні свята, пропускні пункти ЄС через обмеження руху вантажних автомобілів їх не пропускатимуть», — каже пан Віталій.
Утім і без великогабаритних автівок потрапити до святкової Європи буде не так просто: на реконструкції перебувають три пропускні пункти західного кордону України. Так, на бажаючих відвідати Польщу очікують довжелезні черги біля Рави-Руської, а мандрівників до Італії, Іспанії та Португалії — поблизу Ягодина. Один із двох традиційних пунктів перетину кордону зі Словаччиною — Ужгород — зараз також ремонтується, тому основний потік туристів буде спрямовано на інший — Малий Березний Закарпатської області.
А на українців, які працюють у Греції, чекає подарунок від тамтешньої влади: вони мають можливість відвідати Україну й повернутися до Греції на підставі лише одного дозвільного документа.
Прикордонники нагадують, що за перетин державного кордону оплата не здійснюється. А тому, якщо на кордоні вимагатимуть гроші, слід телефонувати на багатоканальну «гарячу лінію» в Києві, номер якої можна побачити на всіх пропускних пунктах.
ДОВІДКА «УМ»
Загалом наша держава має 217 прикордонних пунктів, до яких у недалекому майбутньому мають додатися ще 140 новозбудованих.