«Ялинка» відміняється

25.12.2003
«Ялинка» відміняється

Як це не сумно, та в період епідемії грипу вашій дитині краще триматися подалі від масових гулянь — цирків, «ялинок», лялькових театрів тощо. (Фото Євгена КОЛЕСНИКА.)

      У наш час загальнонаціонального зниження імунітету до різних захворювань зимові респіраторні інфекції вражають усіх — дітей і дорослих. Але якщо дорослі самі за себе дбають, то дітей від горезвісних ГРЗ вберегти складніше. Крім того, за кожною безневинною, на перший погляд, застудою може «маскуватися» небезпечніше захворювання. Наприклад, така страшна хвороба, як менінгіт. При перших симптомах грипу чи застуди батьки мусять негайно показати дитину лікарю. А як попередити зимові інфекції, ми попросили розказати педіатра спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит» Лесю ЗОЛОТАР.

 

      — Найперше, треба відмовитись від походів у мiсця, де велике скупчення народу. Ваші діти можуть без цирку і «ялинок» чудово обійтися. Саме там найчастіше вони наражаються на небезпеку підхопити вірус, — сказала суворо Леся Сергіївна.

      — А які ліки можна використовувати, щоб дитина не захворіла?

      — Змазати оксоліновою маззю ніздрі дитині перед тим, як відправляти до школи чи на вулицю. Повернувшись додому, змастіть пальчик дитячим милом та зніміть мазь. Це буде тим порогом, на якому зупинятимуться інфекції, бо вони передаються саме повітряно-крапельним шляхом.

      Ще ми радимо батькам, які знають, що їхня дитина ослаблена, закапувати у ніс дітям незалежно від віку інтерферон та лаферон два-три рази на день, хворій дитині — через кожні 2 години, але не більше трьох-чотирьох днів, тому що за цей час організм уже починає утворювати свої антитіла. Є й такий гомеопатичний препарат — афлубін, який можна застосовувати як для профілактики, так і для лікування грипу, залежно від дози, а також антигрипін. Такі основні специфічні, тобто протигрипові засоби.

      — Є й неспецифічні?

      — Це ті засоби, що зміцнюють імунітет, — ехінацея, корінь солодки, щодня цибулька і часничок, чай з лимоном, мед.

      Ми призначаємо «Біовіталь П» — комплекс вітамінів та мінералів для дітей, починаючи з мiсячного вiку i до 12 років. Для старших є просто Біовіталь, без літери «П».

      — Чи ще можна захиститись вакциною?

      — Уже трохи пізно. Повинно пройти три-чотири тижні після вакцинації, щоб утворився імунітет, а зараз уже скоро пік епідемії, ваш організм, як і організм вашої дитини, просто не встигне це зробити.

      — Що ви ще порадите батькам?

      — Звичайно, дітей треба одягати тепліше, берегти. Пам’ятайте, що більше обморожень і переохолоджень трапляються саме при нульовій температурі, а не при морозі — через велику кількість вологи в повітрі. Переохолодження знижує імунітет і відкриває дорогу стрептококам та іншим збудникам, які й викликають захворювання.

      І наостанок: якщо в домі є груднички, бажано регулярно кварцувати приміщення, особливо якщо хтось із батьків підхопив грип. Узагалі краще ізолювати від маленької дитини хворого члена родини. Або, якщо це неможливо, щонайменше вдягнути марлеву пов’язку.

  • Пігулка не допоможе…

    Протистояння навколо можливої ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2 відбувається у кількамісячному вимірі. Працівники диспансеру просять передати з обласної комунальної власності у міську цілісний майновий комплекс, щоб і майно, і приміщення залишились на місці, а колектив працював там і надалі. Вони згодні на реорганізацію чи оптимізацію, аби лише тубдиспансер не ліквідували. >>

  • Не лікують, а вбивають

    До 30% антибіотиків орального застосування продаються у США за неправильно виписаними рецептами. Помилкова діагностика на невідповідний рецепт на антибіотики є головною причиною виникнення резистентної стійкості мікроорганізмів на антибіотики, випливає з дослідження, результати якого подані в «Журналі Американської медичної асоціації» (Journal of the American Medical Association). >>

  • Чіпкий, як кліщ

    Кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати. Під прицілом їхніх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері. Лікарі звертаються увагу, що з кожним роком кількість людей, яких покусали кліщі в місті, зростає. >>

  • Смертельний бізнес

    «Хворіти сьогодні особливо дорого, навіть не враховуючи вартості ліків, на звичайний похід у поліклініку зараз потрібно викласти мінімум 300 гривень», — такими враженнями діляться між собою українці в бесідах те-а-тет, такими повідомленнями нині завантажена чи не вся інтернет-мережа. >>

  • Провал операції, або Як вижити в котлі медреформи?

    Улюблений вітчизняний спосіб заговорити тему: спростовувати неіснуюче або почати планувати давно існуюче. Триває п’ятий рік експерименту з реформи охорони здоров’я у пілотних регіонах країни: на Вінниччині, Дніпропетровщині, Донецькій області (там зараз не на часі) та Києві. І що ж маємо реально? >>