На перший погляд, до Українського дому потрапити непросто — центральний вхід повністю загороджений синьою сценою, з якої через кілька годин виступатимуть члени «коаліції національного єднання» та їхні ідейні соратники, навколо стоїть міліція. Однак насправді, як з'ясувалося, пройти всередину можна без проблем — там відбувається багато конференцій і виставок, тому «пропускну» систему встановлювати марно. Металеві «рамки» стоять лише перед входом до залу, де зазвичай відбуваються концерти. Але сьогодні там проходить перше після революційного 2004-го засідання Комітету національного порятунку. Зал забитий ущерть — журналістами, депутатами рад різних рівнів, «безмандатними» поки політиками. Якщо хтось думав, що прийде Президент, то помилявся: «рамки» поставлено зовсім не через нього, а для безпеки «комітетчиків» і присутніх у залі. Водночас самі політики заявляють, що провокацій не бояться, незважаючи на близькість «коаліційної» сцени. «Вони її тут поставили, бо хочуть на нас тиснути», — сміється радник Президента Тарас Стецьків. Сміється, бо ж ясно, що насправді з того тиску нічого не вийде. Сходити на мітинг до ідейних опонентів пан Тарас не збирався: «Та чого я там не бачив!».
А в залі тим часом витали революційні настрої. Промовці закликали Віктора Ющенка розпустити Верховну Раду (на задньому тлі — величезна розтяжка: «Геть зРаду!»), і то негайно. Юлія Тимошенко, як завжди, радикальна: «Розпуск парламенту — це єдиний шлях до повернення в Україну здорового глузду». За словами ЮВТ, якщо Президент підпише відповідний указ і «продемонструє волю, здатність, послідовність та чіткість у своїх діях», то «зможе повернути ту довіру, яку, на жаль, за останні роки розтратила «помаранчева» влада». Якщо ні — втратить рештки цієї довіри. «На вулиці весна, розпускаються бруньки. Так само мусить розпуститися і Верховна зРада!» — закликає Тимошенко.
Юрій Луценко виходить на сцену в малиновій сорочці із символікою «Народної самооборони». Гасла ті самі: розпустити. Головних підстав три: 1) уряд проводить бездарну соціально-економічну політику; 2) правоохоронні органи замість захищати людей від криміналу переорієнтовуються на боротьбу з опозицією; 3) коаліція обманула народ, що вибирав зовсім інший склад парламенту плюс Президента, який здійснюватиме зовнішньополітичний курс України, а тепер у нього це право вкрали. Луценко визнає, що багато хто стомився, розчарувався, але іншого вибору, крім як знову виходити на акції протесту — не плутати з революцією! — немає.
Промовців багато: Віктор Пинзеник, В'ячеслав Кириленко, Микола Катеринчук, Лілія Григорович, Юрій Шухевич, Володимир Яворівський, Григорій Омельченко, навіть нібито «куплений» іншим табором Влад Каськів тощо. Основні тези всіх виступів однакові: розпустити парламент «от прямо зараз же», бо коаліція «неправильна», народ зраджений, Верховна Рада — кубло проституток, а не законодавчий орган. Постійно лунає зловісне словосполучення «останній шанс». Мовляв, як не зараз — то все, пропали ми навіки. Наприкінці засідання комітет ухвалює звернення до Президента — уже зрозуміло, з якою вимогою.
Всюдисуща баба Параска обігнала кореспондентку «УМ» і в залі була від самого початку. На запитання, що буде, якщо Президент таки не розпустить парламент, старенька жахається: «Та бути такого не може! Навіть не кажіть про це! Я знаю, що все буде добре, бо там, де я — там Бог помагає і наші перемагають».
«Боюся, що все це завершиться створенням «широкої» коаліції, — хитаючи головою, виходить із залу «нашоукраїнський» парламентарій, просячи не називати його імені.
«Чи розпустить зараз Президент ВР? Знаєте, за останній тиждень я припинив давати прогнози, — каже тверезомислячий Тарас Стецьків. — Організованого плану немає, навколо — хаос, тому може бути всяке. На мою думку, зараз розпускати парламент недоцільно, адже ситуація залишиться по суті незмінною: матимемо ми 50 на 50, і що? Для дострокових виборів треба, аби одна сила мала явну перевагу. Дострокові вибори треба оголошувати, але не зараз, а десь восени — після зміни виборчого законодавства і Конституції».
Пан Тарас скептично ставиться до радикальних закликів колег по комітету і не заздрить Президентовi, адже рішення тепер залежить тільки від нього. «Маховик на розпуск парламенту запущений, і політичні передумови для цього є, але для такого серйозного кроку треба дуже добре все прорахувати, аби не опинитися в дурнях», — розмірковує радник глави держави. А опозиційні лідери тим часом вирушають на Банкову — передати рішення комітету Вікторові Ющенку.