«Затесавшись» у лави учасників мітингу, чи то пак, Форуму національної єдності, який проводили на Європейській площі перед Українським домом члени правлячої коаліції, журналістка «УМ» аж ніяк не сподівалася почути щось компрометуюче. Ну справді, це ж уже просто смішно — розповідати про гроші, які нібито платять за участь у таких заходах, звезених студентів тощо. Смішно — не смішно, а все це було: групки молодих людей, не соромлячись, «ділили» прапори, бідкалися, як би не забути «відмітитися в списку», обговорювали, куди підуть «на пиво» після того, як отримають «заробіток».
Принагідно авторка цих рядків отримала кілька запрошень «прогулятися», «випити кави» (усе — тільки після отримання «гонорару») або «просто познайомитися, щоб не нудно було тут стояти». На спробу відмовитися тим, що «я ідейна й на мітинги ходжу не для того, щоб ляси точити, а щоб слухати промовців», відповіддю була тиха лайка... Здається, мене зарахували до не зовсім адекватних.
А дарма, цікавий був мітинг, він же, як свідчили бейджі на грудях кількох сотень учасників, форум. Народу зібралося малувато — тільки площу дарма перекрили для транспорту, створивши у столиці кілька зайвих заторів. «Регіонал» Юрій Мірошниченко, щоправда, нарахував аж 67 тисяч, але в нього в очах щонайменше «десятерилося».
Представництво на заході було неабияке: віце-прем'єр Дмитро Табачник, нардепи Раїса Богарирьова, Василь Горбаль, Ярослав Сухий, Віталій Хомутиннік, Максим Луцький, Василь Кисельов, Володимир Сівкович і чимало інших досить відомих облич. Роль конферансьє виконувала Ганна Герман, яка спробувала було поскандувати після виступу Шуфрича «Нестор! Нестор!», але заклику ніхто не підтримав. Хоча самого промовця зустріли оваціями, особливо жінки досить літнього віку. «Ми готові до будь-якого розвитку сценарію, але я переконаний в тому, що політики не втягнуть народ України в нове протистояння», — проголосив російською мовою Шуфрич, побажавши Україні, «не дай Бог», ніколи більше не мати такого страшного Майдану. Якого кольору був Майдан, міністр із надзвичайних ситуацій навіть «вимовити не зміг» — так противно. Чи страшно?
На цій акції також зверталися переважно до Президента — «вірили» в його мудрість і поміркованість, закликали керуватися здоровим глуздом, а не провокаційними «вересками деяких опозиційних дамочок». Кінорежисер Микола Мащенко щось згадував про Богдана Хмельницького, фільм про якого довго ставив. Були присутнi й Лілія Подкопаєва та Яна Клочкова — традиційні для «синьо-білих» заходів чемпіонки.
Прем'єр Віктор Янукович сказав, що «щойно мав розмову з Президентом Ющенком». «У нього мирно налаштований був тон, — розповів Янукович. — Він сказав: «Давайте, врешті-решт, ми знайдемо порозуміння і вийдемо з такою пропозицією і до політиків, і до українського народу».
А ще виступав Анатолій Кінах, який таврував опозицію. Бідна баба Параска...
...Ще один мітинг «синіх» має відбутися сьогодні.
А ТИМ ЧАСОМ У РЕГІОНАХ...
Отримати «мандат народної довіри» луганські «регіонали» не змогли навіть із використанням адмінресурсу
Луганський бомонд висловив стурбованість політичною ситуацією в країні. Принаймні та його частина, що була обрана за списками трьох «антикризових» партій до Луганських міської та обласної рад. Остання навіть прийняла з цього приводу заяву від імені всього населення Луганщини: «В последнее время безответственные политики... прилагают все усилия для того, чтобы организовать в Киеве массовые акции протеста. Мы расцениваем это как попытки сознательно дестабилизировать политическую и экономическою ситуацию в стране». Ну і так далі. «За» проголосувало 94 депутати зі 120. От тільки саме населення, скликане на мітинг із цього приводу, чомусь не поспішило підтримати своїх обранців.
Послухати запальні промови нардепів Олександра Єфремова, Спиридона Кілінкарова та їхніх «молодших» товаришів учора до пам'ятника Тарасові Шевченку прийшло чоловік 300—400. Причому значна частина — студенти, яких зігнали у примусовому порядку. Інформація про таке використання адмінресурсу міститься навіть на сайті «Іртафакс», контрольованому ще одним видним луганським нардепом-«регіоналом» Володимиром Ландиком.
Діячі на кшталт Єфремова запевняють, що їх підтримує «принаймні половина» українського народу. І п'ятничний мітинг мав «порадитися» з цією «половиною» (чи слід «антикризовикам» організовувати в суботу на київських майданах «бійку за національну єдність»).
Чи наважиться луганський «регіонал», екс-«губернатор» Олександр Єфремов оголосити мляві оплески чотирьох сотень луганчан «мандатом довіри» від цілої області?
Михайло БУБЛИК.