Розслідування пострілу з «Цезаря Куннікова»
Українська сторона не може взяти участі в розслідуванні причин і обставин несанкціонованого пострілу з російського десантного корабля «Цезар Кунніков», що пролунав у центрі Севастополя в понеділок. Про це, як зазначає «Коммєрсант-Україна», заявила військова прокуратура ВМС України. «Ми не маємо таких повноважень, оскільки територія військового корабля Чорноморського флоту вважається територією Російської Федерації», — повідомив старший помічник військового прокурора ВМС Володимир Бакланов. Українська прокуратура могла б втрутитися в хід розслідування тільки в тому випадку, якби постріл завдав шкоди українській стороні.
Голодуючих «чорнобильців» побільшало
У Донецьку перед будівлею Пенсійного фонду голодують уже 20 інвалідів-«чорнобильців». Як повідомив УНІАН член ініціативної групи голодуючих Олександр Пучков, до них приєдналися колеги з Макіївки і Харцизька. Сьогодні вже десята доба цього голодування, але учасників акції протесту «ніхто не інформує», чи йде перерахунок їхніх пенсій, якого вони добиваються.
Генерали за кермом
Держприкордонслужба зобов'язала своїх генералів та офіцерів самостійно кермувати службовими автомобілями, повідомляє прес-служба відомства. Завдяки цьому прикордонники планують заощадити бюджетні кошти. За підрахунками експертів, перехід на нову систему скоротить штат військовослужбовців строкової служби на 400 осіб. Рішення ухвалив міністр оборони Анатолій Гриценко стосовно генералів свого відомства.
Голод у комуністичній Кореї
КНДР визнала, що відчуває брак продуктів, і звернулася по допомогу до ООН, повідомив учора керівник відповідного підрозділу Об'єднаних Націй Тоні Бредбері після візиту до Пхеньяна. За його словами, мільйони громадян Північної Кореї потерпають від голоду, країні не вистачає приблизно мільйона тонн основних продуктів харчування.
За підрахунками західних фахівців, на початку 90-х років, до запуску програми міжнародної допомоги (здебільшого з Південної Кореї та Китаю), у КНДР померли від голоду два мільйони осіб. Теперішня криза виникла у зв'язку з тим, що Південна Корея у липні минулого року припинила допомогу Пхеньяну після провалу переговорів про роззброєння КНДР.
Зміна влади в Киргизії
Киргизька опозиція щодня організовує акції протесту в Бішкеку з вимогами створення коаліційного уряду народної довіри і готує на 11 квітня великий мітинг за участі приблизно 100 тисяч осіб. Під тиском цих вимог прем'єр-міністр Азім Ісабеков позавчора звільнив чотирьох міністрів та запропонував опозиції заповнити вакансії своїми людьми, але оскільки опозиція відхилила таку форму розв'язання кризи, то вчора Ісамбеков і сам подав у відставку. Президент Курманбек Бакієв призначив т. в. о. глави уряду поміркованого політика, співголову руху «За реформи!», лідера опозиційної Соціал-демократичної партії Киргизстану Алмаза Атамбаєва та довірив йому право формування нового уряду.
Косово. Прибуткова незалежність
ЄС сьогодні планує закликати всі країни-члени «скинутися» на швидку фінансову допомогу Косову відразу після оголошення незалежності цієї ще формально сербської провінції. Очікують, що Рада безпеки ООН до червня ухвалить рішення про надання Косову незалежності. За планами ООН, ЄС та США, впродовж перших трьох років незалежності Косово потребуватиме на два мільярди доларів допомоги (по тисячі доларів на кожного мешканця).