Лондон призупинив дипломатичні відносини з Тегераном, поки не буде звільнено 15 британських військовослужбовців. Іран наразі обіцяє звільнити лише єдину серед них жінку — 26-річну Фей Терні. Прем'єр-міністр Тоні Блер наполягає, що затримання іранцями британських військових моряків минулої п'ятниці було «неприпустимим і помилковим». «А якщо вже так сталося, то настав час збільшити тиск», — додав він.
Кожна зі сторін конфлікту висуває аргументи на підтвердження своєї правоти. Міністерство оборони Великої Британії представило дані з системи супутникової навігації, які за звичайних обставин підпадають під гриф «таємно». Ці дані свідчать, що в момент затримання човна з британцями він знаходився в іракських територіальних водах за 1,7 морської милі (три кілометри) від територіальних вод Ірану. Додаткових ускладнень додає факт, що акваторія, в якій стався інцидент, віддавна є предметом суперечок між Іраком та Іраном. І кожна з країн «вимальовує» кордони територіальних вод на свій розсуд.
Іран не лише відмовляє представникам британської влади в зустрічі з заарештованими, а й тримає в таємниці місце їхнього перебування. Лише позавчора ввечері було зроблено виняток: іранське державне телебачення показало всіх затриманих та дало інтерв'ю з уже згаданою Фей Терні. Фей, голова якої була прикрита чорною хустиною, хвалила іранців за гостинність і принагідно визнала, що вона та її колеги таки справді порушили територіальні води Ірану. У Лондоні вважають, що це інтерв'ю мало пропагандистський характер.
Міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі сказав в інтерв'ю «Ассошіейтед пресс», що його країна готова допустити представників британської влади до затриманих моряків, але за умови, що Лондон визнає факт порушення ними іранських територіальних вод. Британська влада не спроможна видати з себе такі слова. Небажання сторін поступитися загрожує переростанням цього дрібного конфлікту в більш масштабний.