Ще на один зелений куточок природи у Києві може стати менше. Цього разу «жертвами» інвесторів будуть мешканці Деснянського району міста. Саме в районі парку «Троєщина», на території Всеукраїнського парку борців за свободу і незалежність України, на зелену зону претендує одразу три забудовники. У 2004 році КМДА виділила 11 гектарів землі Верховному Суду України; у лютому цього року, незважаючи на негативні висновки експертних служб, 54 гектари отримало АТ «Росичі». Однак найбільшу площу паркової зони в користування міська влада надала київській філії російської фірми-забудовника ЗАТ «Інтеко», одноосібним власником якої є дружина мера Москви Лужкова Олена Батуріна.
Саме приналежність «Інтеко» до одіозного міського голови столиці РФ, з яким, до речі, досі чекає побачення Служба безпеки України за висловлювання у Криму, викликала обурення громадських організацій Києва. Тому активісти Громадянської мережі ОПОРА та Національного екологічного центру, аби чиновники таки почули голос суспільства, провели флеш-моб-протест на тему «Парк накриють мідним тазом — кепкою?».
Спочатку дівчата, учасниці акції, поклали квіти до пам'ятного каменя, встановленого на честь борців за свободу і незалежність України. Після чого хлопці, які символізували окупантів iз Росії, вибігали, штовхали дівчат, топтали квіти й накрили пам'ятник кепкою. На думку організаторів, тільки так можна передати весь цинізм, із яким київська влада віддає в розпорядження дружині Лужкова один із найкращих куточків столиці.
«Йдеться вже навіть не про те, що рішення КМДА і розпорядження пана Черновецького є незаконними, оскільки були порушені всі можливі закони, а саме: Генеральний план міста, низка статей Земельного і Водного кодексів України. Я вже не говорю про закони України «Про охорону навколишнього середовища» і «Про екологічну експертизу». Дозвіл на забудову «лужковській» фірмі «Інтеко» в парку борців за свободу і незалежність України — це безпосередня наруга над нашими національними цінностями. Інакше як цинізмом нинішньої місцевої влади я назвати це не можу», — каже Наталія Шевченко, одна з організаторів акції, представник Національного екологічного центру України (молодіжний відділ).
Молоді активісти стверджують, що аналога цьому парку, зокрема щодо його масштабiв, в Україні немає. Тож не враховувати його рекреаційну ціннiсть є злочином. Окрім того, запевняють, що мешканці району і нині не знають про наміри влади забудувати парк багатоповерхівками — громадських слухань, про які так часто полюбляють говорити у КМДА, ніхто так і не проводив.