Берлінська декларація
У рамках святкування 50-річного ювілею Європейського Союзу в минулі вихідні лідери 27 країн-членів ЄС прийняли Берлінську декларацію, в якій перераховано цінності, що об'єднують цю спільноту, та визначено завдання на майбутнє, передусім створення до 2009 року, коли відбудуться наступні вибори до Європарламенту, «оновленого спільного фундаменту» Союзу. Канцлер ФРН Ангела Меркель пообіцяла розробити і представити до червня, коли закінчується головування її країни в ЄС, план-графік наступних дій, які мають оживити процес прийняття Конституції ЄС. Серед цілей ЄС визначено: мир і свободу, демократію, правопорядок, взаємоповагу і відповідальність, добробут і безпеку, толерантність і співчуття, справедливість і солідарність. Щодо подальшого розширення, то в Берлінській декларації обтічно сказано, що «двері в ЄС відчинено».
Грузiя судитиметься з Росiєю
Грузія позивається з Росією в Європейському Суді з прав людини. Як повідомляє радіостанція «Ехо Москви», позов стосується порушень прав громадян Грузії під час минулорічних депортацій їх з території Росії. Грузія розцінює такі дії Москви як виселення за національною ознакою. Позов, направлений до Страсбурга, включає 200 сторінок друкованого тексту і 30 годин відеозапису. Усього, за даними Федеральної міграційної служби, за дев'ять місяців минулого року з Росії було депортовано приблизно 5 тисяч громадян Грузії.
Резолюція РБ ООН щодо Ірану
Після багатьох місяців переговорів 15 членів Ради безпеки ООН минулої суботи одноголосно прийняли резолюцію № 1747, якою запроваджуються додаткові санкції стосовно Ірану за відмову припинити розвиток ядерних програм та збагачення урану. Резолюцією запроваджується заборона на експорт іранської зброї та співпраця з третім за розмірами іранським банком «Сепах». Заморожуються також закордонні іранські активи та забороняється співпраця з 15 іранськими особами і 13 організаціями цієї країни, які причетні до ядерних програм. ООН дала Ірану 60 днів для того, щоб він припинив збагачення урану.
Іранська влада у відповідь заявила, що не визнає резолюцію ООН, не підпорядкується її вимогам і продовжуватиме реалізацію своїх ядерних програм та обмежить співробітництво з МАГАТЕ.