Позавчора прем'єр-міністр Вірменії Андранік Маркарян несподівано помер вiд інфаркту. Йому було лише 55 років. Прем'єр помер у своїй квартирі приблизно о 12.20 за московським часом. У жовтні 1999 року в Єревані він переніс складну хірургічну операцію з аорто-коронарного шунтування. В наступні роки Андранік Маркарян неодноразово лікувався в Єревані та за кордоном у зв'язку з проблемами серцево-судинної системи.
Кібернетик за освітою, Маркарян з 1995 року у великій політиці. Він був депутатом Національних зборів (парламенту) Вірменії першого скликання. 1997 року обраний головою Республіканської партії, яка 2003 року стала на чолі правлячої коаліції. З 1999 року — керівник парламентської фракції політичного блоку «Єдність». З травня 2000 року — прем'єр-міністр Вірменії. Маркарян відігравав істотну роль у переговорах з Азербайджаном iз приводу спірного Нагорного Карабаху. У Маркаряна залишилися дружина, дві доньки і син та п'ятеро онуків.
Над прем'єр-міністрами Вірменії тяжіє якийсь фатум, бо країна вже втретє втрачає голову уряду незадовго до парламентських виборів. Попередник Маркаряна — прем'єр-міністр Вазген Саркісян загинув під час терористичного акту в парламенті Вірменії у жовтні 1999 року, тобто на самому початку виборчої кампанії 2000. Його наступник (і молодший брат) Арам Саркісян також не протримався довго — був відправлений у відставку безпосередньо перед виборами. Наступні вибори заплановані на травень цього року, й у Вірменії не бракує чуток, що на стан здоров'я Маркаряна вплинула всезростаюча політична напруга виборчої кампанії.
Наступні вибори є надзвичайно важливими для Вірменії, оскільки ЄС та США поставили в залежність фінансову допомогу для цієї країни від того, чи в ній будуть дотримуватися демократичних засад.
У зв'язку з несподіваною смертю прем'єр-міністра, президент Вірменії Роберт Кочарян провів у неділю ввечері надзвичайне засідання уряду, на якому прийняв відставку уряду. Таке рішення прийнято відповідно до Конституції Вірменії, яка передбачає, що президент приймає відставку всього уряду в разі, якщо посада прем'єр-міністра з будь-яких причин опиниться вакантною.