Руйнується школа
У місті Знам'янка Кіровоградської області довелося терміново евакуювати 919 учнів школи №2, оскільки виникла загроза руйнування будівлі. В стінах та фундаменті споруди, зведеної у 1964 році, несподівано утворилися тріщини, які продовжують збільшуватися. Як повідомляє прес-служба Головного управління МНС в області, встановлюється причина їхнього виникнення. Навчання в школі припинено на невизначений термін.
Замах на депутата
Депутата Деснянської райради Києва від Блоку Черновецького Юрія Тітова невідомі облили кислотою. Нещодавно Тітова було призначено директором «Деснянськпарксервісу». Після об'їзду ним районних паркувальних майданчиків невідомі підстерегли його біля будинку, де він мешкає, і хлюпнули в обличчя кислоту. Депутат перебуває в реанімації у вкрай тяжкому стані.
Пам'ятник Петлюрі
Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев попри критику опонентів підписав розпорядження про оголошення конкурсу на спорудження пам'ятника Симону Петлюрі (проти такої ініціативи виступають представники «антикризової» коаліції). За словами Асадчева, спорудження пам'ятника здійснюватиметься за рахунок спонсорських коштів. Правда, місце для встановлення монумента на сьогодні ще не визначене.
Евакуатори і закон
Згідно з рішенням Шевченківського райсуду столиці, київська влада мусить прибрати з доріг евакуатори. З 22 березня евакуація авто вважається незаконною, повідомляє адвокатське об'єднання «Солдатенко, Ситнюк і партнери». Втім Київ виконувати рішення суду не поспішає. Заступник голови КМДА Ірена Кільчицька заявила, що робота евакуаторів у місті є законною. Оскільки Шевченківський суд ухвалив рішення ще 6 березня, а за законом відповідач може оскаржити його впродовж 10 днів, КМДА подала апеляцію в Апеляційний суд. Там розгляд цієї справи призначили на 18 квітня цього року. «Отже, рішення Шевченківського суду не може вступити в силу до закінчення розгляду цієї справи і прийняття рішення по ній Апеляційним судом», — вважає Кільчицька.
Музей Василя Стуса
Наступного року Україна відзначатиме 70-річчя з дня народження поета Василя Стуса. Чи не вперше пам'ятні заходи з нагоди дня народження відомого шістдесятника відбуватимуться на державному рівні. Це передбачено постановою «Про відзначення 70-річчя з дня народження видатного українського поета Василя Стуса», яку ухвалила Верховна Рада. Впродовж місяця Кабінет Міністрів має створити Організаційний комітет з підготовки та проведення ювілейних заходів.
Одним із таких заходів, як зазначено в постанові, має стати створення у Києві музею Василя Стуса. У столиці, де поет працював, жив і зрештою був похований, наразі є вулиця, названа на його честь (неподалік станції метро «Житомирська»). А на проспекті Вернадського, 61, в колишньому гуртожитку, де жив Стус-аспірант встановлено меморіальну дошку. Правда, де буде розташовано музей поета, наразі невідомо. Адже будиночок на вулиці Львівській, в якому тривалий час мешкав Стус із родиною, давно знесений...