Протягом п'яти років один із найбільших виробників металопродукції — комбінат «Запоріжсталь» — вклав у природоохоронні заходи 735 мільйонів гривень. Сьогодні викиди цього підприємства — найнижчі в галузі. Ще більше покращити екологію виробництва вдасться за допомогою обладнання німецької компанії Kuttner — воно дозволяє інтегрувати у виробництво технологію вдування пиловугільного палива у доменні печі. А це значить, що підприємство зможе повністю відмовитися від використання у виробництві природного газу. І, що не менш важливо, практично зведе до нуля шкоду від діяльності комбінату для довкілля, бо відмова від газу значно зменшить викиди вуглекислого газу в повітря.
Міністр охорони навколишнього середовища Василь Джарти, який днями побував на комбінаті, оцінив турботу підприємства про довкілля. Міністр на власні очі побачив, як працює повністю модернізована доменна піч №2 — встановлені на ній фільтри «ловлять» близько 99,9% викидів, які раніше йшли просто в атмосферу. В агломераційному цеху Василь Джарти ознайомився з будівництвом аспіраційної установки, яку обладнають електрофільтрами. Аналогів цьому немає ні в Україні, ні в СНД. Аглолінія, яка стане до ладу вже цьогоріч, дозволить знизити загальну кількість пилу, яку викидає комбінат, відразу на 25%. Але наймасштабнішим проектом підприємства з модернізації є перехід на конвертерну виплавку сталі. Адже одночасно це дасть і величезний екологічний ефект.
У рамках впровадження природоохоронних технологій голова правління ВАТ «Запоріжсталь» Віталій Сацький запропонував провести у Запоріжжі конференцію. «Для розробки системної програми вирішення екологічних проблем Запоріжжя необхідно провести конференцію за участi всіх підприємств міста і представників влади, на якій дати оцінку ситуації, що склалася, та прийняти комплексну програму покращення екологічної обстановки в регіоні», — зазначив він.