Родина, яка щойно втратила сина і дочку, мешкає в кімнаті гуртожитку. Вранці мама діток побачила, що її дворічний малюк почувається недобре — дитина виглядала незвично кволою. Отож батьки зателефонували в поліклініку і викликали лікаря додому. Той обстежив хлопчика, але проявів інфекції не помітив. Увечері хлопчикові стало гірше — на його тілі з'явилися висипи. Тоді батьки терміново викликали «швидку», і вона доставила дитину в Черкаське обласне відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Там і було встановлено діагноз дитини — менінгококова інфекція блискавичної форми. Усього через якихось дві години малюк помер, хоч як не старалися лікарі його врятувати.
Після цього медики обстежили всю родину, проте ніяких ознак інфекційного захворювання ні в кого з них не виявили. Але горе знову прийшло у цю сім'ю — через два дні затемпературила восьмирічна донька. До дівчинки лікаря не викликали, просто дали їй пігулки, аби збити температуру. Але вночі дитині стало зле — вона захрипіла і знепритомніла. Батьки зателефонували у станцію швидкої допомоги, і хоча медики примчали швидко та, на превеликий жаль, дівчинка померла по дорозі до лікарні.
«Минулого року в Черкасах також було зафіксовано два випадки захворювання дітей на менінгококову інфекцію, тоді обійшлося без смертей. Цього року обидва випадки захворювання дітей із цієї родини мали блискавичну форму, тому їх не змогли врятувати», — розповідає «Україні молодій» Василь Загородній, головний лікар Черкаської міської санітарно-епідеміологічної станції. Він зазначає, що СЕС провела обстеження не тільки сім'ї, у якій трапилося таке страшне горе, а й усіх людей, котрі могли контактувати з родиною, тобто приблизно 700 осіб — це вчителі та учні черкаської школи № 25, сусіди та родичі померлих дітей. Серед обстежених було виявлено ще семеро носіїв смертельно небезпечної інфекції, що передається повітряно-крапельним шляхом і викликає менінгіт, сепсис, менінгоенцефаліт. Усі ці люди госпіталізовані й нині проходять курс лікування.