«Київенерго» рішуче бореться з боржниками, які не сплачують за електроенергію. Під відключення від світла можуть потрапити не тільки окремі квартири, а й цілі будинки. У компанії стверджують, що ситуація з несплатою за світло склалася критична з грудня минулого року. Саме тому було прийнято рішення вживати жорстких заходів. Як відомо, нерідко серед тих, хто ухиляється від сплати за світло, є чимало людей далеко не бідних.
Принаймні про це повідомляє газета «Хрещатик» із посиланням на інформаційно-аналітичний портал «Вибори», у розпорядження якого потрапив список боржників Києва. Наприклад, громадянин на прізвище Р. Л. Ахметов завинив державі за спожиту електроенергію 13 424, 96 гривні. Щоправда, підтвердження того, що ця людина і є саме тією найвпливовішою постаттю з партії «Регіони України», немає. Зате відомо, що 2 803, 81 гривні заборгував колишній глава уряду Валерій Пустовойтенко. Значно більше має повернути комунальникам народний депутат України від БЮТ Богдан Губський. Цьому пану, можливо, доведеться викласти з власної кишені 8 993, 65 гривні. А його колезі по партії, але депутату Київради Володимиру Семинозі — 2 453, 01 гривні.
Як ідеться у повідомленні, серед інших відомих фігурантів — власник журналу «Папараці» Валід Арфуш. Він нібито «напалив» світла на 2 500 гривень. Одначе сам пан Валід у розмові з кореспондентом «УМ» заперечив це. «Я завжди справно сплачую за всі комунальні послуги, в тому числі за газ і світло», — повідомив він нам по телефону. А в прес-службі народного депутата Яна Табачника, який, згідно з «чорними» списками, заборгував 2 697, 52 гривні, навіть пообіцяли в разі потреби надати необхідні квитанції, котрі підтверджують, що пан Табачник справно розраховується з комунальниками.
Відкидають існування списків iз конкретно вказаними прізвищами людей і в «Київенерго». Як повідомили в Департаменті громадських зв'язків, насправді робився лише загальний аналіз будинків і квартир, власники яких не розрахувалися за спожиту електроенергію. А також підтвердили, що відключення боржників триває вже майже два тижні. Однак поки що метод батога виправдовує себе не на сто відсотків — частина таки біжить платити, проте не всі.