Згідно з цією постановою, банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року вводяться в обіг з 28 травня 2007 року, є законним платіжним засобом на території України і обов'язкові до приймання за їхньою номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів і функціонують в обігу разом із банкнотами номіналом 200 гривень, що були випущені в обіг у 2001 році.
Банки мають забезпечувати приймання від клієнтів банкнот номіналом 200 гривень, що випущені в обіг у 2001 році, та зразка 2007 року і видачу їх без обмежень у встановленому порядку.
Необхідність введення в обіг банкнот нового зразка номіналом 200 гривень зразка 2007 року пов'язана з поступовим вичерпанням запасів банкнот номіналом 200 гривень старого дизайну, які одноразово було надруковано за кордоном і введено в готівковий обіг країни ще в 2001 році.
Крім того, зазначені банкноти користуються у населення підвищеним попитом, особливо під час отримання готівки з банкоматів, здійснення платежів, і займають чільне місце в структурі готівки в обігу (їх частка становить близько 37 % від загальної суми банкнот в обігу).
На лицьовому боці нової банкноти зображено портрет Лесі Українки. Основне зображення зворотного боку банкноти — в'їзна вежа Луцького замку.
Для полегшення визначення номіналу банкнота має переважаючий колір малюнків та тонований під цей колір банкнотний папір.
Папір містить локальний водяний знак — портрет Лесі Українки, світлий елемент водяного знака у вигляді графічного знака гривні та захисну стрічку з прозорими написами.
Окремі зображення та написи на банкноті, зокрема знак для людей з послабленим зором, мають підвищений рельєф фарби, що визначається на дотик.
Застосовано також інші поліграфічні елементи захисту.
Крім елементів захисту для візуального визначення, банкнота нового зразка має елементи, які визначаються в ультрафіолетових та інфрачервоних променях і мають магнітні властивості.
Банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року мають ознаки, які дають змогу визначати їхню справжність та номінал за допомогою спеціальних ручних детекторів та настільних лічильників банкнот, а також під час перерахування на високошвидкісних сортувальних машинах.
Виготовлення і випуск в обіг банкнот нового зразка номіналом 200 гривень здійснюється Національним банком України на заміщення зношених банкнот цього номіналу старого зразка без додаткової емісії і не впливає на кількість грошей в обігу.
Прес-служба Національного банку України.