Координаційна рада вперше зібралася позавчора. До її складу, згідно з указом Президента від 14 березня, входять народні депутати, науковці, представники громадськості, а також члени Міжнародного координаційного комітету зі вшанування 75-х роковин українського геноциду. Цей комiтет створений Світовим конгресом українців. Упродовж цього тижня в Європарламенті обговорюватимуть тему визнання Голодомору геноцидом. Президент Віктор Ющенко, виступаючи на раді, зазначив, що в Європарламенті вже зареєстровано проект відповідної резолюції, і нагадав, що нещодавно отримав підтримку щодо цього на саміті Європейської народної партії, однієї з ключових сил у Європейському парламенті.
Президент привітав рішення конгресу США щодо спорудження пам'ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні. І звернув увагу уряду й столичної влади на важливість спорудження меморіалу в Києві до осені 2008 року. Віктор Ющенко наполягає також на впровадженні в Україні кримінальної відповідальності за заперечення факту геноцидів під час Голодомору та Голокосту.
Учасники засідання ознайомилися з виставкою «Знищені голодом. Рукотворний геноцид українців», організованою Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000». Існує кілька виставок, присвячених Голодомору, — «Забуттю не підлягає» товариства «Меморіал», «Розсекречена пам'ять» з архіву СБУ, «Розгойдані дзвони пам'яті». Презентована позавчора виставка відрізняється від попередніх тим, що розрахована передусім на іноземців. На перших плакатах розказано про чорноземи, житницю Європи і багатство української «дореволюційної» культури. Далі показаний механізм творення штучного голоду. За словами виконавця проекту Олесі Стасюк, було використано свідчення очевидців Голодомору та матеріали з архіву СБУ, Державного архіву кінофотофонодокументів ім. Пшеничного, УЦНК «Музей Івана Гончара», Інституту національної пам'яті. «Цей набір плакатів ми робили, орієнтуючись на конкретне приміщення в Європарламенті, — каже координатор проекту Олексій Копитько. — Англомовний варіант виставки уже вирушив до Брюсселя. Після цього планується, за сприяння спонсорів, розтиражувати виставку і передати її в наші найголовніші дипломатичні представництва за кордоном». За словами Копитька, україномовний варіант планується розширити і створити загальнодержавну виставку, яка експонуватиметься у різних областях України.