Сьогодні виповнюється чотири роки з початку інтервенції США до Іраку. Десятки тисяч американців прибули минулої суботи до Вашингтона, щоб взяти участь в акціях протесту з нагоди річниці війни в Іраку та 40-річчя так званого «маршу на Пентагон», який 1967 року поклав початок масовим протестам у США проти війни у В'єтнамі.
Початок демонстрації позначився протистоянням: одягнені у чорні шкірянки молодики з числа прихильників Джорджа Буша та ветерани в'єтнамської кампанії оточили Меморіал В'єтнамської війни, на якому викарбувані імена та прізвища приблизно 51 тисячі американців, полеглих у тій війні, щоб не дати провести запланований на цьому місці мітинг пацифістів. Але останнiх було значно більше, і блокування Меморіалу не вдалося. Люди вимагали поставити президента США Буша перед судом за інтервенцію до Іраку.
Маніфестації з нагоди четвертої річниці початку війни в Іраку відбулися і в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Сіетлі, а також у Європі — у Копенгагені, Мадриді, Празі, Афінах, Салоніках та Стамбулі.
До сумних роковин війни в Іраку Бі-Бі-Сі та американська «Ей-Бі-Сі Ньюс» уперше за чотири роки провели опитування іракців стосовно їхнього ставлення до ситуації в країні. З'ясувалося, що лише 18 відсотків мешканців країни довіряють силам США та коаліції; 86 відсотків респондентів вважають, що насилля в країні тільки посилюватиметься; 67 відсотків переконані, що всі зусилля з відбудови Іраку були абсолютно неефективними; 63 відсотки опитаних вважають, що всі іноземні війська повинні залишити країну.