Нагадаємо, Громадську ініціативу Народна Шевченківська премія було започатковано у лютому цього року як альтернативу Національній премії Шевченка. Учасники громадської ініціативи звинувачують комітет Національної премії у непрозорості вибору номінантів, кулуарних обговореннях, а також у тому, що найавторитетнішу премію країни часто здобувають люди, майже невідомі широкому загалові. «Національна премія — справа нації, а не двадцяти її представників», — читаємо у заяві Громадської ініціативи на сайті www.taras.co.ua.
Цієї суботи народну премію присудили чотирьом лауреатам. Лауреатами Народної премії стали поет Остап Лапський та художник Іван Остафійчук. У номінації «театр» перемогла вистава «Про мишей та людей» компанії «Бенюк і Хостікоєв». У номінації «музика» беззастережним лідером став гурт «Кому вниз» за музичні композиції за творами Тараса Шевченка, Олександра Олеся, Володимира Cамійленка.
Не зайвим буде зауважити, що саме висунення на здобуття Національної премії Тараса Шевченка відомого і шанованого кількома поколіннями українців гурту спонукало до створення Громадської ініціативи. Переможців визначали шляхом відкритого інтернет-голосування.
Грошових премій лауреати Народної Шевченківської премії не отримали. Та й хіба народна любов вимірюється грошима? Зате послухали біля пам'ятника Тарасу вірші Тараса, пісні на його тексти, трохи помокли під дощем і отримали нарешті дивовижно мистецькі й вишукані залізні статуетки козака Мамая (автор Віталій Нестерчук, виконання Дмитра Лебеденка). Лідеру «Кому вниз» Андрію Середі статуетку вручав шанувальник гурту наймолодшої генерації — дев'ятирічний киянин на ім'я Федір. Це був сюрприз. Середа якось обмовився, що в разі присудження премії хотів би її отримати з рук саме цього шанувальника.
Віктор ОСТАП.