Успішно завершилося розміщення на європейському ринку трирічних облігацій участі в кредиті ПриватБанку (єврооблігацій) на суму 100 млн. доларів США. Як повідомив голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет, власниками єврооблігацій ПриватБанку стали найбільші банки і приватні інвестори з Великобританії, Данії, Греції та інших країн світу.
За його словами, обсяг заявок інвесторів на придбання цих паперів трохи перевищив обсяг випуску, що свідчить про зростаючий інтерес до українських позичальників. Залучені банком засоби будуть використані для збільшення обсягів кредитування реального сектору економіки, юридичних і фізичних осіб.
«За допомогою випуску «євробондів» ПриватБанк одержав значний обсяг довгих доларових ресурсів, створив кредитну історію на відкритих ринках капіталів, підвищив свій імідж як надійної і прозорої структури, став першою фінансовою структурою і другою компанією України, що випустила «євробонди» на відкритих ринках капіталів», — відзначив Олександр Дубілет.
Розміщення облігацій участі в кредиті ПриватБанку (Loan Participation Notes) проходить на стандартних міжнародних умовах для такого типу випуску. Лід-менеджер випуску — найбільший інвестиційний банк CSFB — після проведення презентацій ПриватБанку в Москві, Гонконгу, Сінгапурі, Лондоні, Женеві, Цюріху й Афінах встановив даному випуску процентну ставку в розмірі 10,875%. Фахівці вважають, що з урахуванням умов, суми і терміну розміщення, а також низького рівня довіри європейських інвесторів до України прибутковість євробондів ПриватБанку є оптимальною й відповідає прибутковості аналогічних паперів, розмiщуваних російськими банками.
На думку більшості експертів фінансового ринку, перше успішне розміщення ПриватБанком єврооблігацій відкриває дорогу українським банкам й іншим фінансовим установам на перспективний європейський ринок приватних запозичень. Оскільки тепер для інвестора Україна — це вже не абстрактне поняття, а визначений рівень довіри. Також це розміщення було класичним, з точки зору відповідності європейським стандартам: банк одержав високі рейтинги і показав, як необхідно працювати на ринках, щоб забезпечити собі й країні довіру інвесторів.
ПриватБанк також став першим банком в Україні, що отримав рейтинг Standard & Рооr's, і поки єдиним банком, що має рейтинги кількох найбільших міжнародних агентств. Зокрема, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's надало сертифікатам участі у кредиті ПриватБанку рейтинг «В-». Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings також дало «євробондам» ПриватБанку підсумковий довгостроковий рейтинг «В-».
Довідка. Станом на 1 грудня 2003 року розмір чистих активів одного з найбільших українських банків — ПриватБанку — складає 10 млрд. 365 млн. гривень.
ПриватБанк є лідером українських комерційних банків, на його частку припадає 14 відсотків загального обсягу засобів приватних вкладників у банках країни, а також 29 відсотків наданих фізичним особам кредитів. ПриватБанк займає лідируючі позиції в основних сегментах банківського ринку країни, є визнаним лідером ринку пластикових карток. На сьогодні банк випустив більше 4 мільйонів пластикових карток (43 відсотки від загальної кількості карток, емітованих українськими банками). Мережа обслуговування пластикових карток банку нараховує 1028 банкоматів, 12 946 POS-терміналів. Національна мережа банківського обслуговування ПриватБанку має 1447 філій і відділень по всій території України.