Оптимістично повідомивши, що з першого квітня українські пенсіонери отримуватимуть більше, уряд Віктора Януковича не сказав головного — грошей у казні для здійснення такого кроку вони не виявили. А для нього потрібно близько п'яти мільярдів гривень. На нинішній день Кабмін зумів «видати на-гора» усього лише три мільярди.
Питання «Де взяти решту?» виявилося складнішим, ніж дехто думав. Ініціативу виконавчої влади — профінансувати пенсії за рахунок дефіциту бюджету — відхилив Президент. «Економічне зростання», про яке завзято розповідає влада, виявляється, є досить умовним і теж не може гарантувати фінансування першочергових потреб. І тоді погляди влади націлилися на Фонд державного майна.
Днями стало відомо, що Фонд узгодив із Міністерством палива та енергетики перелік 16 обленерго, акції яких будуть реалізовані упродовж нинішнього року. «Ми плануємо виручити від приватизації близько одного мільярда гривень», — сказав кореспондентові сайту «Обозреватель» заступник голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко.
Утім ця оборудка не є такою простою, як може видатися на перший погляд. Адже для того, щоб продати акції, їх треба вивести з управління «Енергетичної компанії України». А це, на думку експертів, може викликати певні труднощі. Цікаво, що першими з молотка можуть піти ті обласні енергетичні компанії, приватні власники яких ведуть між собою боротьбу за контроль над підприємствами.
Якщо ж до продажу не дійде, то може захитатися крісло під головою ФДМУ Валентиною Семенюк. Кабмін уже давно має на неї «зуб» за невиконання плану приватизації, а перший віце-прем'єр Микола Азаров нещодавно натякнув про можливі кадрові зміни у Фонді. Віктор Янукович, аби і далі експлуатувати свій улюблений імідж — захисника бідних і обездолених — мусить вживати радикальних заходів. Яких саме — невдовзі побачимо.