Від 7 до 10 мільйонів українців — у середньому по 25 тисяч людей щодня — стільки наших співвітчизників померло всього за один рік унаслідок народовинищувальної політики колишнього Радянського Союзу та особисто товариша Сталіна. Лише через сім десятиліть по тому парламентом України трагедія була визнана Актом геноциду проти українського народу .
Цьогоріч тим страшним подіям виповнюється 75 років. Тож відзначення роковин трагедії пройде на найвищому державному рівні. Президент України вже підписав указ про створення Координаційної ради з підготовки пам'ятних заходів. Основним завданням Координаційної ради є підготовка пропозицій щодо заходів, які будуть проводити органи державної влади, наукові та громадські інституції з вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні. Координаційна рада, яку очолив сам Президент Віктор Ющенко, тісно співпрацюватиме з Організаційним комітетом із підготовки та проведення заходів, присвячених роковинам Голодомору, утвореним розпорядженням Кабінету Міністрів від 23 грудня 2005 року.
Член Координаційної ради, виконувач обов'язкiв голови Українського інституту національної пам'яті Ігор Юхновський розповів у коментарі «УМ», що трагедію слід розглядати у більш глобальному баченні, а тому для цього у столиці навіть буде збудований Меморіал пам'ятi жертв геноциду. «У нас є списки населених пунктів, де люди найбільше постраждали від Голодомору. Згідно з указом глави держави, там будуть встановлені пам'ятні знаки і відбудуться богослужіння. Також тема Голодомору буде висвітлюватися на дипломатичному рівні, інформуючи і світову громадськість про нелегкі часи, пережиті українцями». На переконання Юхновського, у майбутньому події тридцятих років слід більш грунтовно висвітлювати у шкільних підручниках. Адже ця трагедія — одна зі складових творення і становлення української держави, не зважати на яку не можна.