У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Михайло Чечетов (праворуч) скомандував — «регiонали» повернулися задом. (Фото PHL.)
Нові домовленості на найвищих рівнях української влади, досягнуті в середу, піддалися випробуванню на міцність уже наступного дня. Тестом мало стати голосування за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ у парламенті.
Огризко став одним із пунктів домовленостей, яких позавчора досягли Ющенко, Янукович і Мороз. Глава держави заявив після зустрічі, що питання щодо міністра закордонних справ — урегульоване. Віктор же Янукович потім уточнив у коментарі журналістам, що «мова йшла про те, що підтримаємо кандидатуру Президента». Він також обіцяв, що вестиме спільну роботу з фракціями парламенту по міністру.
Отож учора до порядку денного роботи Верховної Ради було внесено голосування за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ. З цього приводу навіть опозиція погодилася з'явитися в залі. Учасники ж коаліції вирішили вкотре обговорити Огризкові питання у себе на фракціях. Соціалісти вирішили, що підтримають, комуністи рішуче виступили проти, Партія ж регіонів чіткої позиції не заявила.
Урешті Верховна Рада вирішила перенести це питання на потім. Таку позицію озвучив голова парламентського Комітету з питань державного будівництва Віктор Тихонов. «Регіонал» заявив, що в середу в обід до комітету надійшов лист від глави секретаріату Президента Віктора Балоги з проханням «рівно на тиждень» відкласти розгляд кандидатури Огризка, повідомляє УНІАН. Подібну ідею висловило ще кілька нардепів. Олександр Мороз, коментуючи обговорення, сказав, що в нього складається таке враження, буцімто декому потрібне якраз не позитивне голосування по Огризку, а негативне. Словом, парламент 245 голосами вирішив перенести голосування.
«НУ» і БЮТ після цього демонстративно покинули зал. На брифінгу голова фракції «Наша Україна» В'ячеслав Кириленко заявив, що коаліція довела свою неконструктивність. «Ми сьогодні стали свідками того, що, давши слово главі держави, «антикризовики» за одну ніч порушили усі домовленості», — заявив Кириленко. Він також припустив, що позиція коаліціонерів пов'язана з вказівкою із Москви.
Представник Президента у парламенті Роман Зварич теж висловив жаль із того приводу, що «коаліціанти не здатні дотримуватися слова».
«Регіонали» натомість взялися крутити носом. Заступник голови фракції ПРУ Василь Кисельов в інтерв'ю телеканалу «Рада» заявив, що «самим розумним» було б запропонувати нову кандидатуру. Він додав, що після розмови з главою держави Віктор Янукович звернувся до фракцій, які входять до складу коаліції, з проханням «поговорити в групах». «Ми зібралися і побачили, що багато депутатів не сприймають (кандидатуру Огризка. — Авт.), тому голосування було перенесено», — відзначив Кисельов. Серед аргументів, які можуть змінити думку непоступливих «більшовиків», Кисельов сказав, що Огризко «перш за все повинен вивчити російську мову», бо, бачите, «коли до нього звертаються російською мовою, він вперто відповідає українською».
Іншим тестом на твердість слова мало стати голосування за зміни до бюджету. Вони передбачають збільшення мінімальної зарплати та пенсії. Про це напередодні теж домовились Ющенко, Янукович і Мороз. Опозиція знову збиралася повернутися в зал на це голосування. «Ми будемо голосувати, оскільки це наша ініціатива, прописана у вимогах до урядової коаліції», — заявив з цього приводу лідер парламентських «нашоукраїнців» В'ячеслав Кириленко.
В обід Верховна Рада намагалася обрати членів Вищої ради юстиції. Однак ця спроба була марною. Як повідомив на засіданні голова лічильної комісії Ярослав Сухий, бюлетені одержали і взяли участь у голосуванні лише 207 народних депутати. Відтак вибори вважаються такими, що не відбулися.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>