Шукайте родичів через Інтерпол
Українське бюро Інтерполу запровадило електронну скриньку, що допоможе українцям, які потрапили в біду за кордоном. Йдеться передусім про жінок, яких залучили в сексуальне рабство, та інших українських громадян, котрі стали жертвами торгівлі людьми. Дані про своїх близьких родичі та знайомі можуть надсилати за електронною адресою [email protected], повідомляє Департамент зі зв'язків із громадськістю МВС України.
Київських заробітчан тільки полякали
З Хрещатика, 36, учора надійшла інформація, яка має заспокоїти київських заробітчан. Комунальних карток для них вводити не будуть. Як повідомляє прес-служба КМДА, це була лише особиста думка та ініціатива радника київського міського голови Олександра Ржавського. Сам Ржавський у коментарі газеті «Хрещатик» сказав: «Можливо, комунальна картка ніколи і не буде впроваджена, а можливо, її введуть у дію через два чи п'ять років. Це станеться тоді, коли відповідне рішення приймуть депутати Київради на основі попередньо розробленої нормативної бази».
Розслідування аварії ракетоносія
Вибух «Зеніта-3SL», який мав вивести на орбіту комерційний супутник зв'язку в рамках програми «Морський старт», стався через сторонній металевий предмет, що випадково потрапив у насос окислювача двигуна. Це офіційні висновки міжвідомчої українсько-російської комісії з причин аварії ракетоносія, яка завершила свою роботу 9 березня. Як повідомив керівник Центру інформаційних зв’язків державного конструкторського бюро «Південне» Юрій Мошненко, висновки зроблено на підставі аналізу телеметричних вимірів, досвіду відпрацювання двигуна. Тип металевої частини, яка потрапила до двигуна, не встановлено, оскільки двигун згорів. За словами Юрія Мошненка, це могла бути крихітна металева «піщинка» розміром у кілька міліметрів, що потрапила в паливо.
Нова монета
Національний банк України, продовжуючи серію «Видатні особи України», ввів у обіг ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену математику і механіку, академіку Петербурзької академії наук із 1901 року Олександру Ляпунову (1857—1918). Відомий вчений прославився своїми працями з небесної механіки, математики, фізики і теорії ймовiрності. Як повідомили в прес-службі Нацбанку, монета вийшла тиражем 35 тисяч штук.