У Дніпропетровську в понеділок поховали Василя Будника — людину, яка ще при житті увійшла до українських та світових енциклопедій з космонавтики. Адже саме він був розробником перших балістичних ракет у колишньому СРСР, працював разом із легендарним Сергієм Корольовим. А ще Василя Будника запам'ятають як одного з засновників конструкторського бюро «Південне». У 1954 році щойно створене Особливе конструкторське бюро — 586 (так тоді називалося «Південне») очолив Михайло Янгель, його першим заступником став Василь Будник. Створили його як альтернативу НДІ-88 — головному ракетному інституту країни, очолюваному Корольовим.
На той час мало хто вірив, що новостворене КБ зможе конкурувати з інститутом Корольова, де були сконцентровані мізки і досвід. Але саме на «Південному» колектив, сформований і очолюваний Василем Будником, розробив принципово нову балістичну ракету Р-12 з автономною системою керування. Побачивши дніпропетровську ракету, Корольов спочатку здивувався: «Що за олівець? Він зламається, не втигнувши злетіти...». Але помилився: «олівець» зміг долати відстані удвічі довші, ніж його ракети. Так Василь Будник став родоначальником нового напряму в ракетній техніці. А «Південне» зрештою перетворилося на провідне конструкторське бюро країни з розробки балістичних ракет і ракетно-космічних комплексів. Під керівництвом і за безпосередньої участі Василя Будника були розроблені перша у світі міжконтинентальна балістична ракета важкого класу Р-16, найпотужніша бойова ракета Р-36 та її орбітальний варіант, перший рухомий ракетний комплекс РТ-20П на базі твердопаливної ракети, найпотужніша у світі міжконтинентальна ракета Р-36М. На базі Р-12 згодом був створений носій «Космос», запущені супутники серії ДС (дніпропетровські супутники). А на базі стратегічної ракети Р-14 — більш потужний космічний носій «Космос-2». Ще одна заслуга Василя Будника — саме з його ініціативи в Дніпропетровському університеті було створено фізико-технічний факультет, де впродовж багатьох років готували кадри для ракетно-космічної промисловості.
Василь Будник мав багато нагород радянського часу — від Героя Соціалістичної Праці до двох орденів Трудового Червоного Прапора та двох орденів Леніна. А от сучасна Україна не надто шанувала родоначальника одного з найпотужніших підприємств країни: незалежна Батьківщина нагородила його лише орденом Ярослава Мудрого V ступеня...