У четвер о 10.00. перед будівлею Київської міської держадміністрації зберуться представники Історичного руху України у відповідних костюмах і лицарських обладунках. Вони протестуватимуть проти розпродажу і нищення історичних пам'яток найдавнішого міста України. Пікет «За історичний Київ» — перша громадська акція цього руху, завданням якого є «оживлення» історії різних століть, різних держав. Чашу терпіння «скіфів», «русичів», «тевтонців», які давно з сумом спостерігають за руйнуванням особливої аури тисячолітнього рідного міста, переповнив нещодавній факт нищення в новорічну ніч будівлі телеграфу Київської фортеці. «Фортецю, яка огороджувала столицю, бережуть у різних країнах світу, як зіницю ока. У нас — руйнують, замість того, щоб відновити її і розвинути туризм, — каже президент Київського центру шанувальників історії і традицій Київської Русі Богдан Михайлов. — Але ж є державні органи, структури, які мають опікуватися і захищати історичну спадщину. Я не чую їхньої позиції, не бачу програми захисту пам'яток і дій, які можна було б розцінити як захист історичного середовища. Бачу інше — тотальне знищення».
Директор музею «Київська фортеця» В'ячеслав Кулініч вважає, що нищення будівлі телеграфу стало певним рубіконом для громадськості: «Якщо народ промовчить — можна буде «роздерибанити» всі споруди Київської фортеці. Над багатьма з них нависла загроза». Міська рада продовжує на кожну сесію виносити на продаж пам'ятки Київської фортеці. За неофіційними даними, на цю сесію знову буде винесене питання довгострокової оренди Андріївського люнету. «Ця пам'ятка XVIII століття передається «в оренду» не як земляна споруда, а як ділянка землі — «для озеленення». Оборонну споруду знесуть, землю забудують і скажуть, що «тут нічого не було», — твердить директор музею.
Київська фортеця останніми роками стала домівкою для Історичного руху України, у 40 клубах якого задіяно близько 3000 молодих киян. Вони потребують приміщень для майстерень, вечорів і фестивалів. «У Києві є найбільша в Європі фортеця — єдине місце, де в столиці можна проводити хороші міжнародні історичні фестивалі, як це робиться в Польщі, Данії, Норвегії, — розповіла представник Історичного руху, майстриня києво-руських костюмів Людмила Новікова-Польова. — У нас є досвід проведення такого фестивалю біля історичного музею. Але ми не могли туди запрошувати гурти з-за кордону, бо там не було місця, щоб їх розмістити. На день Києва ми плануємо перший Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Київська фортеця-2007». Тому й хоче «просунута» й культурна молодь, щоб фортецю було збережено.